„Creative Lab“ stovykloje – 70 studentų iš keturių aukštųjų mokyklų

1123

Lapkričio 10-11 d. Turauskų kaimo turizmo sodyboje Varėnos rajone įvyko antroji VDU Verslo praktikų centro projekto „Creative Lab“ stovykla. Į šiuos dviejų dienų kūrybinių metodikų mokymus atvyko net 70 studentų iš keturių aukštųjų mokyklų.

Stovyklautojams iš Vytauto Didžiojo universiteto, Aleksandro Stulginskio universiteto, Šiaulių valstybinės kolegijos ir Marijampolės kolegijos šie mokymai – ne pirmieji. Rugsėjo mėnesį vykusioje trijų dienų stovykloje vienuolika studentų grupių išsidalino realius įmonių ir organizacijų iššūkius, o į pateiktas užduotis gilinosi kassavaitiniuose susitikimuose. Ši stovykla buvo skirta konkrečios idėjos – iššūkio sprendinio – sukūrimui ir apipavidalinimui.

Studentų grupės, lydimos Verslo praktikų centro mentorių, galvojo, atsirinko ir vystė idėjas naudodamos tokius metodus kaip „Idea priority map“, „Starburst“, „Method Kit“, „Lego Serious Play“ ir kitus. Antrą stovyklos dieną dalyviai ruošėsi savo idėjų pristatymams ir galiausiai jas pristatė mentorių komisijai, išgirdo jų pastabas ir pasiūlymus. Šie pristatymai  buvo ne tik puiki repeticija prieš pristatant idėjas įmonėms, bet ir komforto zonos peržengimas dalyviams, turintiems viešojo kalbėjimo baimę.

Stovykloje sukurtas idėjas VDU „Verslumo akademijos“ studentai lapkričio 14 d. pristatė įmonėms tarpiniuose pristatymuose (angl. pitch). Šiems studentams iššūkius pateikė UAB „Festo“, UAB „Acme“, „Lietuvos marketingo asociacija“, UAB „Vičiūnai group“ ir AB „Volfas Engelman“. Tuo tarpu Marijampolės kolegijos studentai sprendžia UAB „Mantinga“ iššūkį, Aleksandro Stulginskio universiteto grupės savo idėjas pristato VšĮ „Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybai“ ir UAB „Itoma“. Dalyviams iš Šiaulių valstybinės kolegijos  iššūkius pateikė Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas bei VšĮ „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“. Galutiniai idėjų pristatymai vyks gruodžio pradžioje.

Projektas „Kūrybinės dirbtuvės: studentų verslumo ir kūrybiškumo ugdymas Šiaurės, Vidurio ir Pietų Lietuvoje (Creative Lab)“ Nr. 09.3.1-ESFA-K-731-01-0002 finansuojamas 2014-2020 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus