„Žilvitis“ Japonijoje atidarė Lietuvos kultūros festivalį

570

Praėjusiais metais 65-erių metų veiklos jubiliejų minėjęs VDU tautinių šokių ansamblis „Žilvitis“, subūręs šokėjus ir muzikantus, savo geografinį bagažą papildė dar viena šalimi. Visoje Europoje, JAV, Kinijoje, Indijoje, Kanadoje apsilankęs ansamblis spalio pabaigoje pirmą kartą lankėsi tolimojoje Japonijoje. Tekančios saulės šalyje atlikėjai pristatė ne tik Lietuvos kultūrą, bet ir susipažino su išskirtiniais Japonijos šokiais ir dainomis.

Ansamblio programoje – sceniniai ir instrumentiniai pasirodymai

Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimui ypač svarbi Gifu prefektūra, kadangi iš čia yra kilęs Antrojo pasaulinio karo metais žydų tautybės žmones gelbėjęs, Pasaulio tautų teisuolio titulą už neįkainojamus darbus gavęs Čiunė Sugihara. Būtent šiame regione Vytauto Didžiojo universiteto ansamblis ir lankėsi. Savo koncertinę programą pristatė trijų miestų – Gifu, Jaotsu ir Nagojos – žiūrovams. Programoje žiūrovai galėjo išvysti sceninius šokius, išgirsti, lietuvių liaudies kūrinius, pamatyti, kaip atrodo tradiciniai vestuvių papročiai ar skamba sutartinė.

„VDU tautinių šokių ansamblis „Žilvitis“ koncertinei kelionei į Japoniją parengė naują programą. Programoje kartu su žinomais lietuvių sceniniais šokiais buvo pristatyti ir visiškai nauji šokiai, taip pat lietuvių liaudies dainos ir instrumentiniai kūriniai. Programą atliko gausi „Žilvičio“ šokėjų grupė, dainininkai bei liaudies muzikos atlikėjas. Visi ansambliečiai daug ir sunkiai dirbo ruošdamiesi tolimai kelionei“, – apie pasiruošimą pasakoja ansamblio vadovas Edgaras Šnipaitis.

Lietuvos, Kauno ir Vytauto Didžiojo universiteto atgarsiai festivalyje „Lithuania NOW“

„Žilvitis“ jau ne vieną dešimtmetį Lietuvos kultūrą puoselėja Kauno mieste. Nuo 1998 m. ansamblis oficialiai tapo VDU dalimi ir 25-erius metus atstovauja universitetą šalyje ir pasaulyje. Tiek Lietuva, tiek Kauno miestas glaudžiai bendradarbiauja su Japonija ir Gifu prefektūra. Kasmet nuo 2018 m. Gifu mieste organizuojamas Lietuvos kultūros festivalis „Lithuania NOW“, kuriame pasirodo atlikėjai iš Lietuvos. Šiųmečio festivalio atidarymo koncerto programoje pasirodė „Žilvitis“ ir Japonijos atstovai Gujo šokėjai.

Lietuviška polka, piršlių išdaigos ir muzikiniai skambesiai santūrius japonus privertė aikčioti ir kartu linguoti. Koncerto pabaigoje visi atlikėjai kartu sušoko tradicinį japonų liaudies šokį. Taip pat renginyje dalyvavo Lietuvos ambasadorius Japonijoje Aurelijus Zykas, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Gifu prefektūros ir miesto atstovai. „Labai džiaugiamės, kad mūsų pastangas atpirko šiltas Japonijos žiūrovų dėmesys. Sulaukėme daug komplimentų ir padėkų“, – patirtimi dalinasi E. Šnipaitis. „Didžiuojamės, kad turėjome galimybę pristatyti Lietuvos nacionalinę kultūrą bei Vytauto Didžiojo universitetą tolimoje šalyje. Esame dėkingi už galimybę nuvykti ir koncertuoti į tolimąją šalį. Dėkojame VDU už suteiktą paramą kelionei į Japoniją, Lietuvos ambasadai Japonijoje už kvietimą ir šiltą priėmimą“, – džiaugiasi ansamblio vadovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus