Vyko Rektorato posėdis

868

Gegužės 17 d., trečiadienį, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Rektorato posėdis vyko kartu su Vadovų pusryčiais.

Vadovų pusryčiai kiekvieną kartą organizuojami vis kitoje universiteto vietoje. Šį kartą jie vyko VDU Menų fakultete, kurio dekanė prof. dr. Jurgita Staniškytė, susirinkusiems kolegoms tarė „Šeimininko žodį“.

„VDU Menų fakultetas susikūrė prieš 30 m. Esame apibūdinami kaip kūrybiškas ir dinamiškas fakultetas, kur deriname net tris studijų kryptis: humanitarinius, socialinius mokslus ir menus. Didžiausia fakulteto stiprybė – čia dirbantys aukštos kvalifikacijos mokslininkai ir dėstytojai. Paprastai kai kalbama apie universitetus, yra pažymima, kad jie turi atlikti tris misijas: studijų, mokslo ir daryti poveikį visuomenei. Menų fakultete stengiamės suderinti visas tris ir manome, jog esame palanki terpė daryti kultūriniam poveikiui tiek miestui, tiek Lietuvai. Taip pat džiaugiamės glaudžiu bendradarbiavimu su absolventais, kurie ilgainiui tampa mūsų socialiniais partneriais. Mūsų fakulteto strateginis tikslas – kurti sinergiją ne tik moksle ir visuomenės poreikiuose vietiniame Kauno ir Lietuvos kontekstuose, bet tikime, jog pavyks padaryti proveržį ir tarptautinėje erdvėje“, – Menų fakultetą pristatė jo dekanė, taip pat pakvietusi kolegas apsilankyti fakultete įsikūrusioje VDU Menų galerijoje „101“.

Prof. dr. Jurgita Staniškytė

VDU Menų galeriją „101“ ir jos veiklas plačiau pristatė parodos „Nepaklusnumo ikonos“ kuratoriai prof. dr. Rasa Žukienė ir doc. dr. Tomas Pabedinskas. „Prieš metus Kaune veikusi paroda „Pramušti sieną“ buvo apie menininkų nenorėjimą prisitaikyti prie sovietinės sistemos. Kadangi šis reiškinys buvo daug didesnis nei pati paroda, sugalvojome ją pratęsti fakulteto erdvėse, pasirinkdami koncentruotis į kitą laikotarpį – 8–9 dešimtečius”, – pasakojo prof. dr. R. Žukienė.

Apibūdindamas parodos „Nepaklusnumo ikonos“ pavadinimą, doc. dr. T. Pabedinskas, pabrėžė, jog nepaklusnumas, šiuo atveju, nėra kažkoks sąmoningas menininkų pasipriešinimas. „Tai nebuvo resistentai, o savo pažiūromis, kasdienybe ir kūryba laisvi žmonės. Kodėl ikonos? Turbūt laikui bėgant, patys neplanuodami ir nenorėdami, tam tikrai daliai žiūrovų ir kultūrinės terpės atstovų, jie virto tam tikromis ikonomis, kurios atstovauja laisvą gyvenimą ir laisvą kūrybą: muzikoje, vaizduojamuosiuose menuose, avangardinėje ar tarpdisciplininėje kūryboje. Galvodami apie ikoniškumo dalį, džiaugiamės, kad dauguma eksponatų pirmą kartą atkeliavo iš privačių kolekcijų“, – parodos išskirtinumą pabrėžė VDU MF dėstytojas, pakviesdamas Rektorato posėdžio dalyvius apsilankyti parodoje.

Prof. dr. Rasa Žukienė ir doc. dr. Tomas Pabedinskas

Rektorato posėdžio dalyviams taip pat buvo pristatytos galimybės susipažinti su veiklomis, skirtomis moksleiviams, kurios yra vykdomos VDU Menų fakultete veikiančiose foto ir garso studijose bei jas išbandyti patiems.

Rektorato posėdžio metu buvo svarstyta ir pritarta Vytauto Didžiojo universiteto Ginčų nagrinėjimo komisijos ir Etikos komisijos sudėties atnaujinimui, kuomet pasikeitė į komisiją deleguojamų studentų sąrašas. Rektorato narių bendru sutarimu, į šių abiejų komisijų sudėtį įtraukta naujoji VDU Studentų atstovybės prezidentė Emilija Drabužinskaitė, pakeitusi prieš tai VDU SA prezidentės kadenciją ėjusią Ievą Vengrovskają.

Taip pat Rektorato posėdžio metu buvo patvirtintos 2023 m. priėmimo į profesines pedagogikos studijas taisyklės, kurias pristatė VDU Studijų prorektorė dr. Simona Pilkienė. VDU Švietimo akademijoje vykdomos profesinės pedagogikos studijos yra vienintelės tokio tipo studijos Lietuvoje, suteikiančios pedagogo kvalifikaciją aukštąjį išsilavinimą jau turintiems asmenims bei trunkančios vienerius metus. VDU Studijų prorektorė pristatė ir patikslintas 2023 m. priėmimo į magistrantūros studijas taisykles.

VDU Tarptautinių ryšių departamento direktorė Ilona Kazlauskaitė pristatė užsienio studentų priėmimo situaciją. Pasak I. Kazlauskaitės, gegužės 12 d. duomenimis, VDU yra gavęs 342 užsienio studentų paraiškas, o universitete yra vykdomos 34 studijų programos, 17 iš jų, bakalauro, kuriose gali studijuoti užsienio studentai. Pasak I. Kazlauskaitės, šiemet daug dėmesio buvo skirta universiteto reklamai, daug dirbta su absolventais, padedančiais reprezentuoti universitetą, taip pat didelis dėmesys kreiptas į stojančiųjų pasiekimų ir motyvacijos vertinimą. Vis dėl to, ji išskyrė ir keletą iššūkių, tarp kurių – vietų bendrabučiuose trūkumas ir psichologinės problemos, su kuriomis susiduria į VDU atvykę studijuoti užsienio studentai. „Manome, jog yra reikalinga akademinės pagalbos galimybė bei tam pritaikytos prevencinės priemonės, tokios kaip studentai – mentoriai, kurie galėtų padėti geriau prisitaikyti prie universiteto akademinės kultūros“, – problemos sprendimo būdus išdėstė I. Kazlauskaitė.

VDU rektorius prof. Juozas Augutis

VDU Profesinių kompetencijų centro vadovė dr. Aistė Ragauskaitė pristatė virtualios mokymosi platformos „Coursera“ galimybes, paraginusi universiteto darbuotojus registruotis ir pasinaudoti šios platformos teikiamomis galimybėmis. Taip pat ji priminė profesinio tobulėjimo fondo suteikiamą galimybę darbuotojams mokytis kitose mokslo institucijose bei pristatė profesinio tobulėjimo galimybes birželio mėnesiui.

Rektorato posėdžio metu taip pat svarstyti VDU Socialinių mokslų fakulteto dekanės doc. dr. Aurelijos Stelmokienės iškelti klausimai dėl mokslinių tyrimų atitikties pagrindiniams tyrimų profesionalumo ir etikos principams vertinimo nuostatų ir dėl SMF siūlomų pataisų VDU Dėstytojų darbo apskaitos tvarkos aprašo.

Rektorato posėdžio pabaigoje VDU Botanikos sodo direktorius Nerijus Jurkonis pakvietė universiteto bendruomenės narius apsilankyti gegužės 27 d. Botanikos sode vyksiančioje Lietuvos universiteto gegužinėje, skirtoje VDU Botanikos sodo 100 metų jubiliejui, o VDU Komunikacijos ir technologijų perdavimo skyriaus vadovas Edvinas Samys kvietė nepraleisti galimyb4s sudalyvauti gegužės 19 d. vyksiančiame antrąjame KTPC hakatone „KTPC InnoHack’23“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus