loader image

Vokietijos Bundestago tarptautinės Parlamento stipendijos konkursas

Vokietijos Bundestagas kartu su Laisvuoju Berlyno universitetu, Berlyno Humboldto universitetu, Berlyno technikos universitetu kviečia studentus penkiems mėnesiams atvykti į Berlyną, kur jiems bus mokama tarptautinė Parlamento stipendija (TPS) bei suteikiama galimybė padirbėti Vokietijos parlamente.

TPS orientuojasi į aukštos kvalifikacijos ir politika besidominti jaunimą, kuris pasibaigus programai norėtų grįžti į savo tėvynę ir ten aktyviai nei atsakingai kurtu savo demokratinę šalies ateitį.

Vokietijos Bundestagas, Vokietijos Parlamentas, suteikia jaunuoliams galimybę 13 savaičių padirbėti pas vieną Bundestago narių ir susipažinti su Vokietijos parlamentine sistema bei politinių sprendimų priėmimo procesais, įgyti praktinės parlamentarinio darbo patirties. Stipendininkų atranką atlieka nepriklausoma Vokietijos Bundestago Atrankos komisija.

Reikalavimai kandidatams:

• Lietuvos pilietybė;
  • baigtas aukštasis mokslas (universitetinis išsilavinimas);
  • labai geros vokiečių kalbos žinios;
  • Vokietijos politikos, visuomenės ir istorijos išmanymas;
  • amžius – iki 30 m. stipendijos gavimo pradžioje.

Stipendija

• 500 eur per mėnesį;
  • nemokamas apgyvendinimas;
  • draudimo ir kelionės išlaidos.

Paraiškų pateikimo terminas iki liepos 31 d.

Išsamesnę informacija rasite internetinėje svetainėje www.bundestag.de/ips