Virtualiuose renginiuose – apie Lyčių lygybės planų įgyvendinimą

744 2

Gegužės 19–20 dieną internete bus organizuojami renginiai, skirti aptarimui, kaip Lietuvos mokslo institucijose vyksta Lyčių lygybės planų rengimas ir įgyvendinimas. Renginius organizuoja Vytauto Didžiojo ir Vilniaus universitetai, dalyvaujantys tarptautiniame „Horizon 2020“ projekte SPEAR. Norintys dalyvauti kviečiami registruotis internete.

„Lietuvoje nuo 2017 m. visi universitetai privalo vykdyti institucinę Lyčių lygybės politiką – tai nurodo naujas Darbo kodeksas visoms įmonėms su daugiau nei 50 darbuotojų. Be to, įvairios atsakingos institucijos ragina Europos ir Lietuvos universitetus aktyviai vykdyti institucinę lyčių lygybės politiką. Nuo 2022 m. visos mokslo organizacijos ir universitetai, siekiantys dalyvauti prestižinėje EK finansuojamoje „Horizon Europe“ tyrimų programoje, privalės turėti Lyčių lygybės planą, kaip vieną iš lyčių lygybę užtikrinančių institucinių priemonių“, – paaiškina viena iš renginio organizatorių, SPEAR projekto tyrėja bei koordinatorė, VDU Socialinio darbo katedros profesorė Natalija Mažeikienė.

Praėjusiais metais prie „Horizon 2020“ programos SwafS projekto SPEAR prisijungę VDU ir VU mokslininkai ėmėsi kurti institucinius Lyčių lygybės planus – priemones, užtikrinančias, kad organizacijose nebūtų diskriminuojama dėl lyties,  būtų daugiau galimybių pasireikšti moterų lyderystei valdymo lygmenyje, tyrimuose ir studijų procese. Projekte gerosiomis praktikomis dalinasi ir universitetų atstovai iš Danijos ir Vokietijos – šalių, kuriose stebima gerokai pažangesnė situacija lyčių lygybės srityje.

Renginių metu bus siekiama aptarti, kaip integruoti Lyčių lygybės planus universitetuose į institucinę politiką, kaip plėtoti ryšius su išoriniais socialiniais partneriais, kaip užtikrinti lygių galimybių ir lyčių lygybės politikos institucionalizavimą bei politikos tęstinumą.

Gegužės 19-ąją, trečiadienį, 13 val., vyks virtuali diskusija „Lyčių lygybės planai VU ir VDU: rengimas ir pirmieji įgyvendinimo žingsniai“. Renginyje dalyvausiantis prof. Jeremy Sanders iš Kembridžo universiteto pristatys lyčių lygybės svarbą ir reikšmingumą universitetams. Dviejų Lietuvos aukštųjų mokyklų patirtį įgyvendinant institucinę lyčių lygybės politiką pristatys VDU prorektorė doc. dr. Vilma Bijeikienė, prof. dr. Natalija Mažeikienė, VU prorektorė dr. Rita Rekašiūtė Balsienė, doc. dr. Aurelija Novelskaitė, dr. Rūta Ruolytė-Verschoore.

Antroji diskusija internete, „Lyčių lygybės politikos įgyvendinimas universitetuose: kaip paversti Lyčių lygybės planą efektyvia institucine priemone?“, bus surengta ketvirtadienį, nuo 10 val. Diskusijoje dalyvaus socialiniai partneriai ir suinteresuotieji: Lietuvos ir užsienio universitetų, lygių galimybių srityje dirbančių, mokslo ir studijų veiklą reguliuojančių ir administruojančių institucijų – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ir kt. – atstovės ir atstovai.

„Diskusijoje bus aptariama, kaip Lyčių lygybės planai, kaip išorinių socialinių partnerių ir kitų suinteresuotųjų inicijuojama pokyčio priemonė, gali būti sėkmingai įgyvendinami universitetuose ir mokslo institucijose, kokios reikalingos tiek išorinės politinės, administracinės ir finansinės pagalbos, tiek vidinės institucinio įsipareigojimo priemonės ir struktūros“, – renginius pristato SPEAR projekto tyrėja bei koordinatorė, VU Kauno fakulteto Socialinių mokslų ir taikomosios informatikos instituto tyrėja doc. dr. Aurelija Novelskaitė.

Renginiai vyks anglų kalba. Registracija į renginius vykdoma internetu (kvietimas į „Zoom“ kambarį bus atsiųstas užsiregistravus).

Komentarai

Eglė

Sveiki, Du kartus registravaus, bet negavau nei registracijos patvirtinimo, nei renginio nuorodos.

Natalija Mazeikiene

Sveiki, parašykite Natalija Mažeikienė natalija.mazeikiene@vdu.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus