Videoįrašų serijoje „VDU žmonės ir 35“ – A. Antanaitis

439

VDU atkūrimo 35-mečiui skirta videoįrašų serija „VDU žmonės ir 35“ kviečia susipažinti su dar vienu universiteto žmogumi – šįkart tai yra VDU Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus vadovas, istorikas Arūnas Antanaitis.

Istorikas pokalbyje patikino, kad jo atstovaujamoje disciplinoje 35-eri metai nėra daug, ir palinkėjo universitetui gyvuoti dar daug metų tęsiant rimtus darbus. A. Antanaitis prisiminė, jog studijuodamas VDU jis mėgo ne tik istoriją, bet ir sportą: žaidė tiek už Studentų Santaros krepšinio komandą, kur kartu su studentais vėliau žaidė ir dėstytojai, tiek už universiteto dėstytojų komandą, kurioje jo numeris buvo 35.

Pašnekovo teigimu, kartą į mėnesį jam tenka pabendrauti su Prezidentu Valdu Adamkumi. „Smagu jį matyti. Kalbant apie skaičius – būdamas 35-erių, jis buvo sporto organizatorius išeivijoje, skaičiai kaip sportininkui jam buvo svarbūs. Turbūt žymiausias jo skaičius yra 10,8 sekundės – tiek, kiek jis nubėgo 100 metrų sprintą. Tuo metu tai buvo neoficialus Lietuvos rekordas, su tokiu rezultatu buvo galima dalyvauti olimpinėse žaidynėse“, – pažymėjo A. Antanaitis, taip pat priminęs įspūdingus V. Adamkaus pasiekimus aplinkosaugoje, kurie yra daugeliui mažiau žinomi – pavyzdžiui, nuopelnus išvalant JAV didžiuosius ežerus.

VDU Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus vadovas videoįraše pakvietė pasižvalgyti po muziejaus erdves ir pasidalino mintimis apie VDU bendruomeniškumą bei svajonę, kad universitete būtų įkurtas dviratininkų klubas. Istoriką kalbino VDU dėstytojas, alumnas, menininkas Arnis Aleinikovas.

***

Vytauto Didžiojo universitetui švenčiant atkūrimo ir artes liberales studijų atsiradimo Lietuvoje 35-metį, kviečiame bendruomenę artimiau susipažinti vieniems su kitais. Kuo studentai, dėstytojai, darbuotojai gyvena ne tik universitete, bet ir laisvalaikiu? Kokie pomėgiai mums teikia džiaugsmą, kokiomis veiklomis užpildome savo laisvesnes minutes? Specialioje videoįrašų serijoje „VDU žmonės ir 35“ – nuoširdžios pažintys su universiteto žmonėmis, kuriuos visus vienija artes liberales dvasia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus