Verslo ir universiteto bendradarbiavimas: kartu rengs vokiškai kalbančius darbuotojus

99

„Darbuotojai, kurie moka vokiečių kalbą, uždirba mažiausiai dešimt procentų daugiau, juolab, kad jei moki kalbą ir supranti kultūrą, gali lengviau integruotis į darbo rinką“, – sako tarptautinės IT įmonės LITIT direktorė Kristina Kikalienė. Gruodžio mėnesį UAB LITIT ir Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria įsipareigojo stiprinti aukštojo mokslo ir verslo partnerystę vokiečių kalbos ir komunikacijos programos studentams suteikiant verslo administravimo, marketingo ar informatikos kompetencijų, padedančių lengviau įsilieti į dinamišką darbo rinką.

„Mūsų partnerystė su Vytauto Didžiojo universitetu (VDU) yra mūsų įsipareigojimo diegti naujoves ir ugdyti talentus kertinis akmuo. Tai, jog turime tokį vizionierišką ir dinamišką sąjungininką, įkvepia mus plėsti ribas ir kurti prasmingas galimybes naujajai kartai. Nekantriai laukiame pirmųjų projektų su VDU pradžios. Be to, džiaugiamės, kad rektorius ir jo komanda rado laiko asmeniškai aptarti šią partnerystę. Tai iš tiesų pabrėžia jų tvirtą pasiryžimą kartu siekti reikšmingų rezultatų“, – teigė K. Kikalienė.

VDU rektorius J. Augutis ir LITIT direktorė K. Kikalienė

Pasirašant sutartį taip pat dalyvavo VDU Studijų prorektorė dr. Simona Pilkienė, VDU Komunikacijos prorektorė doc. dr. Vilma Bijeikienė, Humanitarinių mokslų fakulteto dekanė, studijų programos „Vokiečių kalba ir komunikacija“ vadovė doc. dr. Rūta Eidukevičienė, Informatikos fakulteto dekanas prof. Tomas Krilavičius. Susitarimą vėliau savo parašu patvirtino ir LITIT pardavimų vadovas bei valdybos narys Andreas Faber.

„Bendradarbiavimas su VDU yra tarsi mūsų LITIT vizijos kodų atrakinimas. Kartu su aukščiausias pozicijas užimančio universiteto talentais, turinčiais anglų ir vokiečių kalbos įgūdžių, mes koduojame inovacijų ir sėkmės kupiną ateitį. Partnerystė buvo tik pradžia, mes norime nustatyti naujus tarptautinio technologinio meistriškumo standartus“, – sakė A. Faber.

Šia sutartimi bus siekiama užtikrinti glaudesnį tarpusavio bendradarbiavimą vykdant įvairias VDU ir LITIT iniciatyvas, skatinančias kuo didesnį studijų atitikimą darbo rinkos poreikiams, stiprinant aukštos kvalifikacijos specialistų rengimą, organizuojant studentų praktikas ir kitas su studijomis susijusias veiklas.

LITIT, įsteigta pasaulinės informacinių technologijų lyderės „NTT Group“ ir tarptautinės individualių programinių sprendimų tiekėjos UAB „Reiz Tech“, sujungia vokišką preciziškumą, japonišką darbo etiką ir lietuviškus talentus, siekdama kurti pažangius IT sprendimus. Įmonė orientuojasi į DACH regioną (Vokietiją, Austriją, Šveicariją) ir siūlo galimybes dirbti prie inovatyvių projektų tokiose srityse kaip automobilių pramonė, bankininkystė, draudimas ir gamyba. Nuo debesijos technologijų ir SAP iki dirbtinio intelekto bei individualizuotos programinės įrangos kūrimo.

Dirbdama su vokiškai kalbančių šalių rinka, įmonė jaučia vokiečių kalbos poreikį, todėl ne tik moko šios kalbos jau esamus darbuotojus, bet ir yra pasirengusi prisidėti prie vokiškai kalbančių specialistų rengimo. UAB LITIT planuose – tikslinės stipendijos skyrimas VDU studentui(-ei), kuris(-i) savo studijas derina su papildomų žinių gilinimu įvairiose srityse, ypač IT ir vokiečių kalbos. Šia stipendija siekiama skatinti tarpdisciplininius gebėjimus ir palaikyti studentus, kurie siekia sėkmingai derinti skirtingų sričių kompetencijas.

VDU Humanitarinių mokslų fakulteto dekanė Rūta Eidukevičienė džiaugiasi prasidėjusiu bendradarbiavimu: „Mūsų vykdomos germanistikos studijos nuo pat pradžių orientavosi į dalykinės kalbos ir profesinės komunikacijos, tarpkultūrinio bendradarbiavimo su vokiškai kalbančiomis šalimis kompetencijų ugdymą, tačiau tuo pat metu labai skatiname savo studentus greta filologijos pasirinkti gretutines, į kitokių praktinių įgūdžių stiprinimą orientuotas studijas, nes toks derinys leidžia būti lankstiems ir atveria daugybę ateities perspektyvų. Žinoma, savo programoje laukiame studentų ir iš kitų programų, nes jiems vokiečių kalbos žinios irgi gali padėti atverti daugiau durų. Bendradarbiavimas su verslu svarbus dar ir todėl, jog tokiu būdu studentai gali ne tik mokytis iš į universitetą atvykstančių praktikų, bet ir nuvykę į įmonę įgyti papildomų gebėjimų.“

VDU Komunikacijos prorektorė V.Bijeikienė, LITIT direktorė K.Kikalienė, VDU rektorius J.Augutis, Humanitarinių mokslų fakulteto dekanė, studijų programos „Vokiečių kalba ir komunikacija“ vadovė R.Eidukevičienė, LITIT marketingo specialistė Martyna Žulpaitė, Informatikos fakulteto dekanas T.Krilavičius, VDU Studijų prorektorė S.Pilkienė