VDU vyko konferencija „Verslumas nelygu verslui“

155

Ar verslumas gali būti pilietiškumo skatinimo priemone? Mes sakome, kad gali! Balandžio 27 d. Vytauto Didžiojo universitete vyko konferencija „Verslumas nelygu verslui“. Projekto „Lietuvos regionų jaunimo aktyvaus pilietiškumo ugdymas“ organizatoriai MINDED VDU ir VšĮ „Psichologinės paramos ir konsultavimo centras“ tęsia renginių ciklą ir šį kartą renginys buvo įgyvendintas bendradarbiaujant kartu su Kauno Veršvų gimnazija.

Jaunimui ir su jaunimu dirbantiems specialistams skirtoje konferencijoje buvo aptariami ne tik pilietiškumo, bet ir verslumo aspektai. Tema suteikė puikų pagrindą diskutuoti apie tai, kaip verslas ir pilietiškumas yra susiję tarpusavyje. Verslas gali būti svarbus pilietiškumo skatinimo įrankis, jei tik juo tinkamai pasinaudojama, o apie tai su asmeniniais pavyzdžiais dalinosi kviestiniai renginio svečiai.

Moksleivius ir jų mokytojus renginyje pasitiko keletas žymių Lietuvos žmonių – Rimantas Kaukėnas, savo vardo fondo įkūrėjas, Milda Mitkutė, startuolio „Vinted“ bendraįkūrėja, ir Vaidotas Valiukevičius, grupės „The Roop“ lyderis.

Rimanto Kaukėno labdaros fondas

Rimantas Kaukėnas pristatė paramos GRUPĘ, kuri apjungia įvairius labdaros projektus, iniciatyvas ir kvietė visus norinčius prisidėti prie sunkiai sergančių vaikų geresnio rytojaus.

Glaudžiai bendraudami su šeimomis, auginančiomis onkologinėmis, genetinėmis ir kitomis kritinėmis ligomis sergančius vaikus, teikia visą reikalingą pagalbą bei neša džiugesį į tokių vaikų kasdienybę, kad jiems būtų suteikta kuo daugiau jėgų kovoti su ligomis. „Svarbu ne surinktos lėšos, o tai, kad apskritai kažką bandome daryti. Kiekvieno vaiko šypsena už suteiktą, nors ir minimalią pagalbą, padeda ir jam, ir mums būti tvirtesniems. Dirbame ties tuo, kad išliktume, kad Lietuvoje nebebūtų tokių dalykų, jog reikia kurti atskirus fondus. Skamba keistai, bet siekiame, kad valstybė būtų viską apskaičiavusi, numačiusi pagalbą, kad visais būtų pasirūpinta“, – pastebėjimais dalinosi R. Kaukėnas, pabrėždamas, kad gerus darbus galima daryti tik jaučiant palaikymą iš kitų, o šiai dienai didžiausią dėkingumą jaučia rėmėjams, prisidedantiems prie fondo veiklos.

Rimantas Kaukėnas

Verslas ir socialinė atsakomybė

Apie būdą, kaip galima prisidėti prie socialinės atsakomybės ir bendruomenės gerovės, naudojant verslo principus pasakojo Milda Mitkutė – žinomo lietuviško startuolio „Vinted“ bendraįkūrėja. Pasitelkdama darbinę patirtį, M. Mitkutė pasakojo, kad net ir internetinė naudotų drabužių, aksesuarų, kitų daiktų prekybos ir mainų platforma gali tapti tvarumą, gamtos išteklių apsaugą, labdaringos veiklos rėmimą bei pagalbą kitiems skatinančiu pavyzdžiu.

Milda Mitkutė

Pasiteiravus, kodėl „Vinted“ verslas yra svarbus ir socialiai atsakingas, ką jis duoda pasauliui, M. Mitkutė atsakė, jog iki galo dar to nejaučianti. „Pamažu dirbame ties tuo, einame tvarumo link, bet mūsų verslo modelis yra tvarus iš savęs, juk skatiname žmones dalintis, pernaudoti daiktus, suteikti jiems antrą galimybę ir iš to net užsidirbti pinigų“. Pasak M. Mitkutės, skirstydami biudžetą, „Vinted“ komanda stengiasi paremti kultūros renginius, įvairias akcijas, pavyzdžiui, miško sodinimo.

Kūryba ir gerovė visuomenei

Bet koks kūrybinis procesas skatina pasitikėjimą savimi, inovatyvumą, atvirumą naujoms idėjoms ir sprendimams. „Tobulumui ribų nėra, tad darykite viską bent jau beveik tobulai“, – jaunimą įkvėpęs atlikėjas Vaidotas Valiukevičius patarė nepasiduoti kitų žmonių įtakai ir visas savo pastangas, kompetencijas sutelkti į tai, ką kiekvienas nori daryti, kad pasaulis taptų geresne vieta. „Imantis bet kokios iniciatyvos, reikia nepamiršti klausyti savo proto, pagirti save, nes tik taip galėsite eiti tolyn“, – kalbėjo. V. Valiukevičius.

Vaidotas Valiukevičius

Renginio metu taip pat vyko kūrybinės dirbtuvės moksleiviams bei mokytojams, kurias vedė MINDED VDU lektoriai.

Projekto veiklos ir rezultatai

„Lietuvos regionų jaunimo aktyvaus pilietiškumo ugdymas” projektas tiesiogiai orientuotas į pagrindinį APF (Aktyvių piliečių fondas) tikslą – stiprinti pilietinę visuomenę ir siekti rezultatų, prisidedant prie bendros stiprėjančios pilietinės visuomenės Lietuvoje.

Pagal parengtą metodinę priemonę „Jaunimo pilietiškumo ugdymas – Be ACTIVE“ bei jos priedus, buvo organizuoti mokymai, skirti su jaunimu dirbantiems specialistams. Projekto siekis, mokymais aprėpti bent 10 skirtingų Lietuvos apskričių – pasiteisino beveik kiekvienoje apskrityje – mokymuose įprastai dalyvaudavo virš 20 su jaunimu dirbančių specialistų ir apie 40 jaunuolių.

Projekto metu įvyks 10 kūrybinių dirbtuvių, kuriose dalyvaus apie 400 jaunuolių iš 10 Lietuvos apskričių. Taip pat buvo sukurta internetinė platforma „Be ACTIVE – 100 idėjų Lietuvai“, o projekto įgyvendinimu, rezultatais ir mokymus vedusiais patyrusiais lektoriais rūpinasi VšĮ „Vytauto Didžiojo universiteto Verslo praktikų centras“.

Daugiau informacijos apie projekto idėjų internetinę platformą ir veiklos rezultatų akimirkas rasite čia.

Projekto rėmėjai

Projekto veiklos ir renginiai įgyvendinti dėka Aktyvių piliečių fondo programos „Lietuvos regionų jaunimo aktyvaus pilietiškumo ugdymas“ projekto lėšų K1-O1-PK-D-088. Projektas yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus