VDU vyko edukacinės-kūrybinės dirbtuvės Baltistikos centrų sudentams

173 1

Gegužės mėn. 8-10 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Humanitarinių mokslų fakultetas užsienio Baltistikos centrų studentus pakvietė į edukacines-kūrybines dirbtuves Lietuvos kultūra: tradicijų ir dabarties dermės“. Į Kauną atvyko penkiolika dalyvių iš devynių partnerinių institucijų: Černivcų Jurijaus Fedkovičiaus nacionalinio pedagoginio universiteto, Helsinkio universiteto,  Kyjivo Taraso Ševčenkos nacionalinio universiteto, Latvijos universiteto, Masaryko universiteto, Prahos Karolio universiteto, Sakartvelo Technikos universiteto, Varšuvos universiteto ir Vienos universiteto.

Dalis studentų jau yra lankęsi Lietuvoje – dalyvavo VDU organizuojamuose Lietuvių kalbos ir vasaros kursuose ar buvo atvykę semestrui mokytis pagal Lituanistinių studijų programą, dalyvavo 2018-2023 m. VDU kartu su Vilniaus universitetu ir Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu įgyvendinant projektą „Užsienio Baltistikos centrų ir Lietuvos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo skatinimas“, kitiems – tai pirmoji kelionė į Lietuvą.

„Edukacinės-kūrybinės dirbtuvės „Lietuvos kultūra: tradicijų ir dabarties dermės“ –  tai trys dienos įtraukiančių veiklų, apimančių ne tik paskaitas ir seminarus, bet ir projektines, pažintines, patyrimines veiklas.  Edukacinės stovyklos tikslas – atskleisti Lietuvos kultūrą akcentuojant tradicinės kultūros vaidmenį, jos transformacijas nūdienos gyvenime ir dermę su šiuolaikiniais kultūros reiškiniais, tokiais kaip fotografija, literatūra, šokis ir pan. Studentai ne tik gauvo teorinių žinių apie Lietuvos kultūrą, bet ir mokėsi jas pritaikyti praktiškai kūrybinėse dirbtuvėse, atlikdami praktines užduotis individualiai ir grupėmis, o vakarais turėjo galimybę pažinti Kauną – 2022 m. Europos kultūros sostinę, kurios modernizmo architektūra šiais metais įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Edukacines-kūrybines dirbtuves vedė patyrę VDU dėstytojai ir kūrybininkai, jos vyko Kauno centre įsikūrusiame VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre,“ –  pasakojo HMF prodekanė, edukacinių-kūrybinių dirbtuvių vadovė Jurgita Macijauskaitė-Bonda.

Šis reginys yra VDU laimėto ŠMSM remiamo projekto „SANTAKOS: užsienio baltistikos centrų ir Vytauto Didžiojo universiteto bendrų akademinių lituanistinių veiklų įgyvendinimas“ dalis. Projekto vadovė – dr. Jurgita Macijauskaitė-Bonda.

Komentarai

Deon Wurfel

Hello, Are you tired of looking for reliable display manufacturer for development of on going new project? We are confident we will be the right one for you.We have maufacturing capabilities either for small or large project. We pay much attention to technical and service support.Great Customers experience!Prices negotiable. Any inquiries,please send to me.our Email is sales@youseedisplay.com We will get back to you with competitive quotation. Yours Sincerely, Mick Shenzhen YouSee Technology Co.,Ltd

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus