VDU vyko antrasis „COREnet“ valdymo komiteto susitikimas

163

Birželio 27–28 d. Kaune, Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyko antrasis tinklaveikos projekto „COREnet“ valdymo komiteto ir darbo grupių susitikimas. Tai buvo pirmasis valdymo komiteto ir darbo grupių susitikimas gyvai. Per tris dienas „COREnet“ nariai – religiją ir migraciją tyrinėjantys mokslininkai iš įvairių Europos šalių ir Pietų Afrikos Respublikos – pristatė darbus, atliktus pirmaisiais šio projekto metais, ir aptarė tolesnius žingsnius.

Susitikimą papildė paskaita apie religiją ir migraciją karo metu, kurią surengė viena iš „COREnet“ narių, religijos istorikė dr. Olena Panič. Ši paskaita suteikė gilesnių įžvalgų apie tai, kaip karas Ukrainoje skatina migraciją ir paveikia religinius identitetus.

Šiais metais valdymo komiteto ir darbo grupių susitikimas vyko šį tinklaveikos projektą koordinuojančioje institucijoje (angl. grant holder), Vytauto Didžiojo universitete. Šiam VDU koordinuojamam COST tinklaveikos projektui vadovauja VDU Sociologijos katedros profesorė dr. Milda Ališauskienė.

COST veiksmas „Connecting Theory and Practical Issues of Migration and Religious Diversity“ („COREnet“) yra tarpdisciplininis tinklas, kuris siekia keistis ir kurti žinias bei bendradarbiauti visoje Europoje migracijos ir religinės įvairovės klausimais. Konkrečiau, „COREnet“ skiria dėmesį teorinių ir praktinių klausimų, susijusių su sankirtomis tarp migracijos ir religinės įvairovės, suderinimui, ypač akcentuojant tyrimus, vykdomus „iš apačios į viršų“ principu (angl. bottom-up).

Europos bendradarbiavimo mokslinių tyrimų srityje programa COST (angl. European Cooperation in Science and Technology) yra finansavimo agentūra, skirta mokslinių tyrimų ir inovacijų tinklams. Jos veiksmai (angl. Actions) prisideda prie Europos tyrimų iniciatyvų suvienijimo ir leidžia mokslininkams plėtoti savo idėjas dalinantis jomis su kolegomis. Tai turi teigiamą poveikį jų tyrimams, karjerai ir inovacijoms.

Plačiau apie „COREnet“ ir būdai, kaip galima prisidėti prie „COREnet“ veiklų ir tinklaveikos

Plačiau apie COST asociaciją ir kitus šios asociacijos veiksmus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus