VDU Verslumo akademijoje studentai kviečia puoselėti meilę sau

1277

Balandžio 5 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Verslumo akademijos studentai susirinko pristatyti savo mėnesio darbo vaisius – socialinius projektus tema „Celebrating self“. VDU Didžiosios salės fojė devynios komandos ragino priimti savo kompleksus, nepasiduoti aplinkos spaudimui ir puoselėti meilę sau.

Kadangi vienas iš kriterijų buvo įkvėpti kitus per savo pavyzdį, keletas komandų projektuose atskleidė ir savo pačių kompleksus – juos hiperbolizavo pasitelkdamos savijuoką arba pasitelkė dailę ir leido svetimiems žmonėms piešti ant savo kūno dalių.

Viena grupė savo projektu perteikė žinutę, jog, prieš pradedant „save švęsti“, visų pirma reikia save pažinti. Jie klausė gatvėje sutiktų žmonių, kas jie tokie, o reakcijas užfiksavo vaizdo įraše. Kitos grupės projektas – socialinių tinklų akcija „Batų istorija“, kur žmonės skatinami siųsti savo istorijas kartu su batų nuotrauka. Taip batai tampa žmogaus nueito kelio metafora. Keletas komandų įvardijo socialinių tinklų keliamą grėsmę žmogaus savivertei ir sukūrė vaizdo įrašų apie tai.

VDU Verslumo akademiją organizuojančio Verslo praktikų centro komunikacijos specialistė Rūta Šerpytytė teigia, jog sąvoka „verslumas“ šiame centre yra priimama kaip tam tikras kompetencijų rinkinys.

„Verslumo akademijoje nemokome, kaip rašyti verslo planą ar tvarkyti finansus. Manome, kad verslus žmogus pirmiausia turi būti emociškai intelektualus, gebėti kūrybiškai mąstyti, dirbti komandoje ir įgyvendinti idėjas. „Celebrating self“ sugalvojome kaip namų darbą, įprasminantį šias keturias kompetencijas. Nesitikėjome, kad ši užduotis išaugs į tokius prasmingus socialinius projektus, labai džiaugiamės  studentų rezultatais“, – sakė R. Šerpytytė.

Renginio metu savo istoriją papasakojo ir Verslumo akademijos alumni Aurelija Ivanauskaitė, išgyvenusi meningokoko infekciją. Dėl ligos ji neteko rankos ir kojų pirštų, tačiau teigia, kad šiandien tai jai netrukdo džiaugtis gyvenimu ir skleisti optimizmą kitiems.

„Celebrating self“ projektai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.