VDU – UNESCO-UniTwin medijų ir informacinio raštingumo tyrimų centras

1655

Gegužės 6 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete, Romo Sakadolskio medijų laboratorijoje atidarytas Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos UNESCO-UNITWIN medijų ir informacinio raštingumo tyrimų centras. Centrui vadovaus VDU Viešosios komunikacijos katedros profesorės Auksė Balčytienė ir Kristina Juraitė.

„Pernai UNESCO patvirtino Vytauto Didžiojo universiteto pateiktą mokslinių tyrimų programą, kurioje įsipareigojome plėtoti medijų ir informacinio raštingumo (MIR) tyrimus – analizuoti medijų vartojimo, medijų politikos, piliečių dalyvavimo ir įgalinimo tendencijas, medijų raštingumo ugdymo iniciatyvas, taip pat stiprinti jaunimo bei ugdytojų kompetencijas, bendradarbiauti su vietos ir tarptautiniais partneriais bei užtikrinti vykdomų veiklų rezultatų  sklaidą Lietuvoje bei tarptautiniu mastu“, – pristato VDU Viešosios komunikacijos katedros vedėja prof. Kristina Juraitė. Pasak jos, šis pripažinimas – tai ilgo bendradarbiavimo su UNESCO bei kitomis tarptautinėmis organizacijomis MIR tyrimų bei studijų srityje rezultatas.

Šių metų kovo mėnesį VDU Senatas pritarė UNESCO-UNITWIN medijų ir informacinio raštingumo tyrimų centro steigimui Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete. Pagrindinis centro tikslas – vykdyti medijų ir informacinio raštingumo tyrimus, mokymus, ekspertinių žinių sklaidą, kartu siekiant viešosios politikos šioje srityje formavimo bei nacionalinio ir tarptautinio bendradarbiavimo. Veiklos apims ir fakulteto interesų sritis – viešosios komunikacijos politiką, medijų transformacijas, piliečių aktyvumą ir švietimo, viešųjų diskursų, žurnalistikos ir žiniasklaidos procesus.

Vienas ryškiausių centro komandos nuveiktų darbų – tai praėjusių metų spalį VDU kartu su tarptautiniais partneriais organizuota UNESCO Medijų ir informacinio raštingumo bei tarpkultūrinio dialogo konferencija, kurios tema buvo skirta miesto kaip aktyvios piliečių bendruomenės ir medijų sąsajoms aptarti. „Tikimės, kad šiame centre bus tęsiami pradėti projektai, kurie suburs mokslininkus, pedagogus, NVO ir verslo atstovus, siekiančius įtvirtinti suvokimą, kad medijų ir informacinį raštingumas neabejotinai reikalingas šiandieninėje ir ateities visuomenėje“, – pasakoja prof. K. Juraitė.

Atidaryme lankėsi svečiai iš Lietuvos ir Latvijos akademinių institucijų, viešosios politikos bei visuomeninių organizacijų, kurie pasisakė atsakingo medijų naudojimo klausimais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.