VDU Ukrainos centre lankėsi Norvegijos kronprincas

349

Balandžio 3 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijoje esančiame Ukrainos centre Vilniuje lankėsi Norvegijos kronprincas Haakonas, kur susitiko su Lietuvos pirmąja ponia Diana Nausėdiene ir Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje Petro Bešta. Susitikimo metu Norvegijos kronprincui Haakonui pristatyta VDU Ukrainos centro veikla.

Vizito metu iškilmingus svečius pasitiko ir dainomis pasveikino vaikų choras „Mrija”. Kronprincas Haakonas taip pat turėjo galimybę apžiūrėti šiuo metu VDU Ukrainos centre veikiančią parodą „Nuo Helsinkio iki Kijivo: atgal į ateitį“ bei susipažinti su įvairiomis centre vykstančiomis veiklomis, bendravo su centro lankytojais.

Lietuvos pirmoji ponia D. Nausėdienė atkreipė Norvegijos kronprinco dėmesį į tai, kad VDU Ukrainos centras pasirengęs plėsti tarptautinių partnerių tinklą ir įgyvendinti naujas iniciatyvas bei veiklas. Lietuvoje prieglobstį radusiems ukrainiečiams galėtų pasitarnauti ir solidi Norvegijos patirtis, sukaupta padedant pabėgėliams visame pasaulyje. Todėl pirmoji ponia pakvietė norvegų nevyriausybines organizacijas megzti ryšius su VDU Ukrainos centru.

VDU Komunikacijos prorektorė Vilma Bijeikienė ir Ukrainos ambasadorius Lietuvoje P. Bešta dėkojo Norvegijos kronprincui už apsilankymą ir paramą VDU Ukrainos centrui bei aptarė, kokias veiklas centre planuojama plėtoti ateityje.

VDU Ukrainos centras VDU Švietimo akademijoje Vilniuje įsteigtas Lietuvos ir Ukrainos pirmųjų ponių iniciatyva ir siekia sukurti ukrainiečių bendruomenei Lietuvoje skirtą atvirą kultūros, švietimo ir bendruomeninių paslaugų erdvę. Jo steigėjai – Lietuvos Respublikos Prezidentūra, Vytauto Didžiojo universitetas ir Ukrainos ambasada Lietuvoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus