VDU UKI kviečia į susitikimą su EP nariu prof. L. Mažyliu

224 1

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną – gegužės 7 d., 11 val. – Vytauto Didžiojo universiteto Užsienio kalbų institutas (VDU UKI) kviečia į nuotolinį susitikimą „Lietuvių kalba: nuo Lietuvos Tarybos iki Europos Parlamento” su Europos Parlamento nariu prof. Liudu Mažyliu, kuris pasidalins mintimis apie daugiakalbystę, jos reikšmę ir šio principo įgyvendinimą Europos Parlamente bei apie lietuvių kalbą – kaip vieną iš Europos Sąjungos kalbų. 

Daugiakalbystės idėja įteisinta oficialiuose Europos Sąjungos dokumentuose, taip išreiškiant pagarbą kiekvienos šalies-narės kalbai bei suteikiant galimybę visiems norintiems susipažinti su priimamaisdokumentais savo gimtąja kalba. Lietuvių kalba – kažkada drausta, niekinta ir persekiota – šiuo metu viena iš oficialių 24 ES kalbų: ji nuskamba posėdžiuose, susitikimuose aukščiausiu europiniu lygmeniu, iš/į lietuvių kalbą Europos Parlamente bei kitose institucijose verčiama raštu ir žodžiu. 

Kaip praktiškai kasdienybėje įgyvendinama daugiakalbystės idėja? Kokie iššūkiai kyla įgyvendinant šią idėją, ypač pandemijos laikotarpiu? Koks jausmas, kokios mintys apima suvokiant, kad lietuvių kalba galėjo ir neišlikti, tačiau dabar vartojama ES institucijose? Šie ir kiti klausimai – susitikime su Europos Parlamento nariu prof. Liudu Mažyliu. 

Susitikimo nuoroda: spausti čia

Komentarai

Saulė

Laba diena, Norėčiau pasiteirauti, ar šis susitikimas tiktų ir moksleiviams? Mokytojai be galo įdomu, todėl norėtų pasikviesti ir moksleivius prisijungti prie šio susitikimo. Ar yra numatyta susitikimo-diskusijos trukmė, kad galėtume planuoti laiką. Dėkoju už atsakymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus