VDU Švietimo akademijoje vyko projekto DISCO+ susitikimas

279

Renata Bernotienė, Daiva Jakavonytė-Staškuvienė, Jolita Kudinovienė, Jovita Ponomariovienė, Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija

Birželio 17–21 d. VDU Švietimo akademijoje Vilniuje vyko tarptautinio „Erasmus+“ projekto DISCO+ susitikimas.

Prabėgo ypač darbinga, studentiško skardaus juoko ir gilių mokslinių diskusijų kupina, vasariško lietaus gaivinama savaitė. Tai buvo pirmasis visų projekte dalyvaujančių šalių dėstytojų, mokytojų ir studentų susitikimas, kurio metu buvo analizuotos tokios temos kaip daugiakalbystė, mediacija, įtrauktis, kritinis mąstymas, STEM ugdymas, žaidimo pagrindu analizuojamas dalykinis turinys, apimantis skirtingų šalių patirtis bei kontekstus. Projekto veiklos orientuotos į pradinio ugdymo šiuolaikinės didaktikos turinį, kasdienio darbo procesus, vykstančius klasėje, kai siekiama sudaryti sąlygas kiekvienam, pagal jo poreikius, kai atsisakoma tokių sąvokų kaip „geriausia pamoka ar veikla“, nes tokios universalios pamokos tiesiog nėra. Svarbiausia, kad ji būtų pritaikyta atsižvelgiant į besimokančiuosius. Todėl kalbamasi ir tariamasi iki detalių, nes didaktikoje svarbus kiekvienas elementas, o dominuojantys klausimai, į kuriuos ieškoma atsakymo, yra tokie: „Kas? Kaip? Kodėl? Kokiu tikslu? Kas iš to?“ Seminaro metu skambėjusi viena iš jungiančių temų – pozityviai, geranoriškai nusiteikęs mokytojas, nes toks nusiteikimas padeda pastebėti kiekvieną mokinį, kiekvieną ugdymo elementą bei priimti reikiamą sprendimą siekiant kiekvieno individualios ūgties.

Projektą DISCO+ administruoja Prancūzijos Bretanės universitetas / INSPE de Bretagne.

Projekto partneriai:

  • Prancūzijos Kano universitetas / INSPE de Caen,
  • Italijos Aostos universitetas / University of Aosta,
  • Italijos Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir rengimo centras / Assessorat Aoste,
  • Ispanijos Kordobos universitetas / UCO
  • Rumunijos Botošanio universitetas ir pedagogų kvalifikacijos centras / CNTL Botosani,
  • Vengrijos Pečo universitetas / University of  Pécs,
  • Vengrijos PSKI Kecskemetas / PSKI Kecskemét.

Projekto strateginis patarėjas – Nyderlandų įmonė Tarpvalstybinis mokymasis ir darbas / Voorzitter expertteam grensoverschrijdend leren en werken Limburg.

Daugiau apie projektą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus