VDU studentams įteiktos Kauno „Tauro LIONS“ klubo stipendijos

Kauno Tauro LIONS klubas, jau dvylika metų iš eilės, skiria skatinamąsias stipendijas regos negalią turintiems studentams iš Kauno aukštųjų mokyklų. Stipendijos skiriamos atsižvelgiant į studentų turimą regos negalios laipsnį bei puikius mokymosi rezultatus.

Šiais metais vienkartines, 250 Eur dydžio, skatinamąsias stipendijas Kauno Tauro LIONS klubas skyrė keturiems Vytauto Didžiojo universiteto studentams, studijuojantiems psichologijos, atlikimo meno, apskaitos ir finansų bei ateities medijų ir žurnalistikos studijų programas.

Istorikas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Jonas Vaičenonis, buvęs Kauno Tauro LIONS klubo prezidentas 2011-2012 m. teigia, kad steigiant šias stipendijas pagrindinis siekis yra skatinti jaunus žmones tobulėti, nepaisant to, jog jie turi regos ar kitokią negalią.

„Ši Kauno Tauro LIONS klubo suteikiama stipendija – paskata jauniems žmonėms siekti aukštojo mokslo ir nenustoti tobulėti, nepaisant turimos negalios. Nors šie žmonės ir yra šiek tiek sudėtingesnėje situacijoje, tačiau ryžtas ir motyvacija atveria visas duris. Kartu tai ir žinia kitiems, vienokią ar kitokią negalią turintiems moksleiviams, kurie dar tik galvoja apie studijas universitete, kad drąsiai žengtų išsvajotos profesijos keliu ir pasinaudotų aukštųjų mokyklų teikiamomis galimybėmis“, – teigė prof. dr. Jonas Vaičenonis.

Kauno Tauro LIONS klubas savo veiklą vykdo jau nuo 2008 metų, o nuo 2010 m. tapo pilnateisiu Tarptautinės LIONS klubo asociacijos nariu. Šiuo metu pasaulyje daugiau nei 200 šalių veikia 47 tūkstančiais LIONS klubų, vienijančių virš 1,42 milijono narių. Lietuvoje veikia 34 klubai, kurių tikslas – skatinti aktyvų pilietiškumą, dalyvauti savanoriškoje bei visuomeninėje veikloje, skirti ypatingą dėmesį pilietinei, kultūrinei, socialinei ir moralinei bendruomenės gerovei. Kauno klubas užsiima įvairių veiklų bei labdaros renginių organizavimu, renka lėšas paramos projektams, teikia paramas-stipendijas aukštojo mokslo siekiantiems ir regėjimo negalią turintiems Kauno aukštųjų mokyklų studentams.