VDU Senato posėdyje įteiktos vardinės stipendijos, daktaro diplomai

Kovo 23 d., trečiadienį, VDU Didžiojoje salėje vyko iškilmingas Senato posėdis, kurio metu buvo įteiktos vardinės stipendijos, Vytauto Didžiojo universiteto daktaro diplomai bei ženklai, profesorių ir docentų atestatai. Posėdį vedė VDU Senato pirmininkas prof. Ričardas Krikštolaitis.

Posėdžio pradžioje prof. R. Krikštolaitis priminė, kad šiemet minimas Lietuvos universiteto šimtmetis, tačiau visos pasaulio ir Lietuvos mintys šiuo metu skirtos Ukrainai. Profesorius pakvietė bendruomenę tylos minute pagerbti Ukrainos kūrėjus, kovotojus, laisvės gynėjus, akademinės bendruomenės narius ir jų artimuosius.

„Neįsibėgėjus jubiliejiniams metams, kuriems paminėti numatyta šimtai šviesių iniciatyvų, stojame akistaton su trapumo ir laikinumo pajauta. Šiuo metu, dabar bendruomeniškai čia susirinkus, pasaulyje vyksta protu nesuvokiami agresijos išpuoliai. Tai, kas šimtmečiais buvo lipdoma, yra brutaliai griaunama ir niokojama. Šimto metų neprireikia sunaikinti tai, kas šimtmečius kuriama. Šiame fone visų mūsų šventiniai ir kasdieniniai darbai įgauna kitas prasmes, jų ribos plečiasi, įgauna kitas formas“, – sakė VDU Senato pirmininkas.

Kreipdamasis į Senato posėdžio dalyvius, VDU rektorius prof. Juozas Augutis pažymėjo, kad šventimas dabartinių pasaulio įvykių fone įgauna kitą atspalvį. „Šventimas transformuojasi į atsigręžimą vienas į kitą ir dėkingumo apraiškas už tai, ką turime šiandien. Neretas mūsų naujai peržvelgia iki šiol būtus prioritetus, kur dabar į pirmą planą stoja prasmės paieškos, vienybės ir susitelkimo dvasia“, – kalbėjo rektorius, prisiminęs ir VDU Garbės daktaro Česlovo Milošo žodžius apie nepasidavimą: „Net jei rytoj pasaulio pabaiga, vis tiek laikas sodinti savo obelis“. Susirinkusiems prof. J. Augutis palinkėjo ramybės ir susitelkimo, tikėjimo ir vilties.

2009 m., VDU atkūrimo 20-ies metų sukakties proga, universiteto Senatas įsteigė Vytauto Didžiojo universiteto vardo garbės stipendiją, kuri kasmet skiriama geriausiems VDU studentams, ypač pasižymėjusiems mokslinėje, meninėje, kūrybinėje, sporto ir (ar) visuomeninėje veikloje reprezentuojant gimtąją Alma Mater Lietuvai ir pasauliui. Posėdžio metu šios stipendijos buvo įteiktos Mariui Bytautui, Tomui Genevičiui, Kristinai Jeganian, Gabrielei Kasputytei, Aurimui Kavaliauskui, Jolandai Marčiukonytei, Almai Petrauskaitei, Serenai Resuli ir Gretai Šadeikytei.

Renginio metu VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanė doc. dr. Rita Bendaravičienė ir prodekanas dr. Mantautas Račkauskas įteikė Nepriklausomybės akto signataro, žymaus Lietuvos ekonomisto ir visuomenininko Jono Smilgevičiaus stipendijas šio fakulteto studentams: Domantei Jakučionytei, Karolinai Lavickaitei, Austėjai Leonavičiūtei, Indrei Rekašiūtei, Severinai Šeštokaitei, Agnei Ulevičiūtei ir Tomui Vitkauskui.

Taip pat buvo įteiktos ir VDU Žemės ūkio akademijos rėmėjų vardinės stipendijos. UAB „Nando“ vardinėmis stipendijomis už gerus mokymosi rezultatus buvo apdovanoti Agronomijos studentai Dovydas Bartkus, Gabrielė Černiauskaitė, Paulina Družaitė ir Vilius Juodzevičius. Akademijos absolventų šeima, Ieva ir Arnas Radzevičiai, savo vardo stipendiją įteikė Agronomijos fakulteto studentui Ugniui Ginelevičiui. Bendrovė „East West Agro“ skyrė keturias vienkartines stipendijas Paulinai Družaitei, Viliui Juodzevičiui, Evelinai Šeršniovaitei ir Aurimui Vitkui.

Iškilmingame VDU Senato posėdyje buvo įteikti Vytauto Didžiojo universiteto profesoriaus ir docento atestatai, daktaro diplomai ir ženklai. Renginio dalyviams muzikinį sveikinimą dovanojo VDU Muzikos akademijos profesorės Sabinos Martinaitytės studentai, tarptautinių konkursų laureatai Ugnė Matukaitytė, Gytis Murauskas, Emilija Bagdonaitė, Kristupas Bauža ir Paulius Katiliavas. Akompanavo Domantė Matulevičiūtė.