VDU Prezidento Valdo Adamkaus centre įvyko 9-oji „Adamkiada“

227

Birželio 7 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre visos šalies mokinius varžytis sportinėse ir meninėse veiklose subūrė jau devintus metus vykusi „Adamkiada“.

Tęsdama ponios Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo globotų mokyklų bei Alytaus rajono savivaldybės mokyklų bendradarbiavimą bei partnerystę, „Adamkiada“ siekia per sportą ir meną ugdyti gabius mokinius sąmoningais, pilietiškai aktyviais, puoselėjančiais tradicijas ir tautines vertybes žmonėmis.

Renginiu skatinama mokinių sveika gyvensena bei judėjimas dalyvaujant bei varžantis Jo Ekscelencijos Prezidento Valdo Adamkaus jaunystėje pamėgtose sportinėse rungtyse, ugdoma mokinių saviraiška, kūrybingumo bei kultūrinio sąmoningumo kompetencijos, ugdomas mokinių kūrybiškumas, meninių gebėjimų raiška.

„Labai simboliška, kad šiemet „Adamkiada“ vyko VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre, kuriame treniruojasi garsiausi šalies sportininkai. Prieš kelias savaites vykusiose Baltijos šalių SELL žaidynėse su Jo Ekscelencijos Prezidento Valdo Adamkaus asmeniniu buvimu ir palaikymu VDU studentai iškovojo 52 medalius, iš kurių – net 36 aukso, ir bendroje įskaitoje užėmė pirmąją vietą. Ši unikali vieta, kurioje šiuo metu mūsų studentai rengiasi Paryžiaus olimpinėms žaidynėms, pasižymi ne tik didžiausia ir moderniausia universitetine sporto baze, bet ypatinga aura. Tą galėjo pajusti ir vaikai, būsimi mūsų šalies sportininkai, visuomenės veikėjai. Todėl galima sakyti, kad pagaliau „Adamkiada“ rado savo namus“, – atidarymo metu kalbėjo VDU Studijų prorektorė dr. Simona Pilkienė.

Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus ir VDU Studijų prorektorė dr. Simona Pilkienė.

„Adamkiados“ idėjos iniciatorius Alytaus rajono Butrimonių gimnazijos direktorius Valdas Valvonis pažymėjo: „Esame pavyzdys švietimo bendruomenei. „Adamkiada“ yra ne tik sporto ir meno šventė, tai – įvykis, kuris vienija bendruomenes, skatina draugystę, solidarumą, ugdo komandinį darbą.“

Šventėje dalyvavo 24 mokyklos iš 16-os savivaldybių, daugiau nei 400 mokinių, kurie varžėsi futbolo, krepšinio, 100 m. bėgimo, tinklinio, šuolio į tolį rungtyse bei meno plenaruose.

Bendroje įskaitoje pirmą vietą iškovojo Kauno rajono Garliavos Jonučių progimnazijos mokiniai. Jie pelnė Jo Ekscelencijos Prezidento Valdo Adamkaus pereinamąją taurę.

Nugalėtojai – Kauno rajono Garliavos Jonučių progimnazijos mokiniai.

Į šventės uždarymą ir nugalėtojų apdovanojimą atvyko ir Jo Ekscelencija Prezidentas V. Adamkus, kuris ypatingai džiaugėsi tokiu gausiu vaikų dalyvavimo jo vardo sporto centre. „Šiuo metu yra gražiausias jūsų gyvenimo etapas – vaikystė, jaunystė. Mane džiugina, kad tiek daug vaikų ugdo ir tobulinasi mokslo srityje, bet ir siekia aukštumų sporte. Linkiu, kad jūsų gyvenimą lydėtų vien tik pergalės, jis būtų šviesus ir laimingas“, – „Adamkiados“ dalyvius sveikino Prezidentas V. Adamkus.

9-osios „Adamkiados“ nugalėtojai

100 m bėgimo kategorija:

1 vieta – Matas Venclovas (Raseinių r. Ariogalos gimnazija)

1 vieta – Evija Krauklytė (Vilniaus r. Riešės gimnazija)

2 vieta – Rytis Blekaitis (Kazlų Rūdos sav. Plutiškių gimnazija)

2 vieta – Dija Ušinskaitė (Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazija)

3 vieta – Orestas Pileckas (Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazija)

3 vieta – Rugilė Bartkutė (Raseinių r. Ariogalos gimnazija)

Šuolio į tolį kategorija:

1 vieta – Augustė Vaitkevičiūtė (Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazija)

1 vieta – Rokas Milašius (Alytaus r. Miroslavo gimnazija)

2 vieta – Gabija Pivoriūnaitė (Rokiškio r. Obelių gimnazija)

2 vieta – Matas Jurevičius (Radviliškio r. Sidabravo gimnazija)

3 vieta – Ugnė Montvilaitė (Alytaus r. Butrimonių gimnazija)

3 vieta – Vėjas Jovarauskas (Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazija)

Krepšinio kategorija:

1 vieta – Vilniaus r. Riešės gimnazija

2 vieta – Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazija

3 vieta – Alytaus r. Butrimonių gimnazija

Futbolo kategorija:

1 vieta – Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazija

2 vieta – Kazlų Rūdos sav. Plutiškių gimnazija

3 vieta – Alytaus r. meno ir sporto mokykla

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus