VDU pasirašė Susitarimo memorandumą su Mariupolio universitetu

407

Gegužės 4 d. vykusio VDU Rektorato posėdžio metu Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis pasirašė Susitarimo memorandumą su Mariupolio valstybinio universiteto (Ukraina) rektoriumi prof. Mykola Trofymenko. Šiuo memorandumu universitetai įsipareigoja vykdyti bendras studijų programas, tarp jų ir dvigubo diplomo, vystyti tarptautinius projektus, dalintis moksline medžiaga ir gerąja akademine patirtimi, vykdyti dvišalius akademinio personalo ir studentų mainus.

Susitarimo memorandumo su VDU pasirašyme nuotoliniu būdu dalyvavęs, šiuo metu Kyjive esantis Mariupolio valstybinio universiteto (MSU) rektorius prof. M. Trofymenko dėkojo VDU rektoriui ir universiteto bendruomenei už išreikštą norą bendradarbiauti su šia Ukrainos aukštojo mokslo įstaiga. „Esu labai laimingas, jog šiandien oficialiai įprasminsime mūsų bendradarbiavimą. Tikiu, kad tai bus puiki kažko naujo pradžia. Jūs puikiai žinote, kas dabar vyksta mūsų šalyje ir mieste. Po kelias savaites trukusios pragariškos Mariupolio apgulties,  pagaliau mūsų kolegos ir studentai turi galimybę evakuotis iš miesto, kuris yra visiškai sunaikintas. Šiuo metu mūsų universitetas glaudžiasi Ukrainos sostinėje, Kyjive. Esame dėkingi, kad sutikote bendradarbiauti, kurti naujus ryšius ir dalyvauti projektuose ateityje. Jūs buvote pirmieji, vos tik prasidėjus karui, susisiekę su mūsų aukštosios mokyklos atstovais, rūpinotės, kaip sekasi jūsų kolegoms, čia, Ukrainoje, su kuriais dirbote bendruose tarptautiniuose projektuose“, – padėką VDU išreiškė Mariupolio valstybinio universiteto (MSU) rektorius.

Prof. M. Trofymenko pabrėžė, jog šis Susitarimo memorandumas su VDU prisidės atkuriant Mariupolio valstybinį universitetą Kyjive, Ukrainos sostinėje, kur šiuo metu yra susitelkusi universiteto akademinė bendruomenė. „Čia, Kyjive, turėsime savo universitetą atkurti iš naujo, remdamiesi geriausiais tarptautiniais pavyzdžiais, tokiais, kaip VDU – vienu iš geriausių universitetų Lietuvoje ir Europoje. Kiek anksčiau man yra tekę lankytis Kaune. Jūsų universitete mane ypatingai sužavėjo nuotoliniam mokymuisi pasitelkiamos platformos ir praktika. Tikiu, kad šis Susitarimo memorandumas taps daugybės naujų ir produktyvių projektų pradžia. Ačiū už jūsų pagalbą ir palaikymą Ukrainai. Viliuosi, kad šis bendradarbiavimas prisidės prie mūsų šalies pergalės kare prieš Rusiją informaciniame ir švietimo lygmenyje“, – dėkojo prof. M. Trofymenko.

Pasirašant Susitarimo memorandumą susitikime nuotoliniu būdu, kartu su rektoriumi prof. M. Trofymenko, dalyvavo ir MSU prorektorė prof. Olena Pavlenko, kuri dėkojo už tęstinį VDU ir MSU bendradarbiavimą, prasidėjusį dar 2017 m., bei mūsų universiteto skiriamą dėmesį jų universitetui šiuo sunkiu metu.

MSU yra vertinamas VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto partneris, su kuriuo fakultetas vykdė europinį projektą „Rethinking Regional Studies: the Baltic-Black Sea Connection“. „Darbas kartu su Mariupolio valstybiniu universitetu sukūrė didelį mokslinį potencialą tolimesniam bendradarbiavimui. Prasidėjus karui Ukrainoje, labai nerimavau dėl kolegų Mariupolyje. Nors Ukrainoje, o ypač jų mieste, vyksta kariniai veiksmai, kurie paralyžiavo įprastą mariupoliečių gyvenimą, jie stebėtinai greitai parodė savo stiprybę ir atsidavimą darbui, ir jau nuo balandžio 18 d. atnaujino universiteto veiklą iš Kyjivo nuotoliniu būdu. Tai savo miesto, šalies, universiteto patriotai, su kuriais didelė garbė dirbti kartu“, – sakė Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto prodekanė Aistė Žemaitytė.

Sutarties pasirašymo metu VDU rektorius prof. J. Augutis taip pat išreiškė paramą Ukrainai, kovojančiai su Rusijos okupantais ir ginančiai visos Europos suverenumą. „Man didelė garbė pasirašyti tokį dokumentą. Manau, tai puiki bendradarbiavimo tarp mūsų universitetų pradžia. Turime daug planų ateičiai. Būkite drąsūs ir sėkmės“, – kolegoms Ukrainoje linkėjo VDU rektorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus