VDU pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Marijampolės savivaldybe

489

Gegužės 3 d. Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vytauto Didžiojo universitetu, atstovaujamu rektoriaus prof. Juozo Augučio. Šia proga savivaldybėje lankėsi rektorius su svečiais: VDU Švietimo akademijos kanclerės pavaduotoju prof. Algirdu Raslanu, VDU Socialinių mokslų fakulteto dekane doc. dr. Aurelija Stelmokiene, VDU Marketingo ir komunikacijos departamento vyr. koordinatoriumi Nerijumi Žeronu ir VDU Švietimo akademijos Mokytojų rengimo instituto vyriausiuoju specialistu Povilu Urbšiu.

Susitikime dalyvavusi savivaldybės mero patarėja Agnė Pavelčikienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus l. e. p. vedėjas Nerijus Mašalaitis bei savivaldybės gimnazijų vadovai su svečiais diskutavo apie opią regionus ir visą Lietuvą užklupusią problemą – pedagogų trūkumą. Tiesa, nors šis trūkumas jaučiamas jau šiandien, reikia imtis veiksmų, kad ateityje su šia problema netektų susidurti, arba bent jau reikia kaip įmanoma labiau stengtis sumažinti to padarinius.

Ši bendradarbiavimo sutartis svarbi siekiant abipusiškai naudingų tikslų, kvalifikuoto pedagogų ir pagalbos specialistų rengimo, užtikrinant pakankamą pedagogų ir pagalbos specialistų poreikį savivaldybės švietimo įstaigose. Sutartis nesukuria Vytauto Didžiojo universitetui ir Marijampolės savivaldybei jokių finansinių įsipareigojimų, yra grindžiama geranorišku ir abiem sutarties šalims naudingu bendradarbiavimu.

Meras P. Isoda sako esantis tikras, kad tai dar vienas žingsnis link kokybiškesnio ugdymo proceso mūsų savivaldybėje. „Svarbu rūpintis ne tik savivaldybės mokiniais, tačiau sudaryti palankias sąlygas tobulėti ir savo įgūdžius tobulinti pedagogams. Nuo šių metų rugsėjo mėnesio galėsime pasiūlyti  psichologijos magistro studijas 2 pedagogams, kurias apmokėsime savivaldybės biudžeto lėšomis. Taip pat jau yra sudarytos galimybės norintiems pedagogams persikvalifikuoti į specialiuosius pedagogus. Tikimės, kad veiksmai, kurių imamės, pasiteisins ir kuo daugiau pedagogų didžiuosis savomis kompetencijomis ir pasiekimais“.

Savo ruožtu prof. J. Augutis sakė, jog pedagogų ir specialistų poreikis vis auga. Tiek Marijampolė, tiek kiti regionai jaučia mokytojų trūkumą ir būtent dabar yra tas metas, kai reikia imtis veiksmų, regionams reikia ieškoti sprendimo būdų, kad kartų kaita stipriai nesutrikdytų visos švietimo sistemos. Tad noras pasirašyti bendradarbiavimo sutartį yra abipusis.

VDU rektoriui taip pat pritarė ir mero patarėja Agnė Pavelčikienė: „Matome, kad pedagogų trūksta, ir mokytojų amžiaus vidurkis išlieka aukštas, o kalbant konkrečiai apie švietimo pagalbos specialistų poreikį – jis taip pat nemažės, o tik augs. Tokių specialistų ypatingai trūksta, todėl nieko nelaukdami startuojame ir siunčiame 5 pedagogus į persikvalifikavimo studijas. O neseniai pasirašyta sutartis, tikime, kad leis išplėsti mūsų bendradarbiavimo galimybes dar labiau“.

Marijampolės savivaldybės administracijos, Komunikacijos skyriaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus