Lietuvių išeivijos institute įteiktos išeivijos mecenatų stipendijos

63

Gruodžio 20 d. popietę Vytauto Didžiojo universiteto studentai, jų kolegos, akademinės bendruomenės nariai rinkosi į išeivijos mecenatų stipendijų įteikimo šventę Lietuvių išeivijos institute ir Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje.

Kaip ir kasmet prieš Šv. Kalėdas VDU studentams įteiktos Lietuvių fondo (LF) skiriamos vardinės Broniaus Bieliuko ir Vandos Daugirdaitės-Sruogienės, buvusio VDU rektoriaus profesoriaus Broniaus Vaškelio bei išeivijos mecenatų Liūto ir Francoise Mockūnų stipendijos.

Apie mecenatystės tradicijas ir išeivijos mecenatus Bronių Bieliuką, Vandą Daugirdaitę-Sruogienę, Bronių Vaškelį, Liūtą ir Francoise Mockūnus kalbėjo Lietuvių išeivijos instituto direktorius prof. Egidijus Aleksandravičius, prof. Dalia Kuizinienė, prof. Edgaras Klivis, studentus sveikino Lietuvių fondo valdybos narys Leonas Narbutis.

Buvusio VDU rektoriaus, profesoriaus Broniaus Vaškelio stipendija kasmet skiriama VDU teatrologijos ir Lituanistikos programų studentams. Šiais metais ši stipendija buvo įteikta Literatūros, kūrybos, kritikos ir komunikacijos programos II kurso magistrantei Giedrei Kaziliūnaitei, Menų istorijos, kritikos ir medijos programos III kurso studentei Liepai Kairytei, Teatrologijos ir scenos menų vadybos programos I kurso magistrantei Austei Žiogaitei.

Liūto ir Francoise Mockūnų vardinė stipendija šiais metais paskirta Humanitarinių mokslų fakulteto Istorijos I kurso doktorantui Povilui Mikalauskui.

P. Mikalauskas rengia disertaciją tema „Lietuvos įvaizdis šiaurės vokiečių spaudoje XVI-XVII a.“. Stipendiją planuojama panaudoti trijų mėnesių trukmės stažuotei Vokietijoje, Leipcigo universitete.

Stažuotės metu planuojama ne tik svarų laiko tarpą praleisti vokiškoje aplinkoje, artimiau pažinti tyrinėjamą kultūrą, bet ir įvykdyti tiesioginį tyrimo uždavinį – didžiausioje Saksonijos archyvų bazėje atlikti šaltinių ir literatūros apžvalgą bei analizę.

Anot stipendiato disertacijos vadovo doc. dr. Rūsčio Kamuntavičiaus, Povilo Mikalausko darbo tema yra unikali, mažai tiriama Lietuvoje, o atrasti dokumentai ir sukurtos įžvalgos gali būti revoliucinės Lietuvos istorijos mokslo fone.