VDU ir 12 Europos universitetų pasirašė bendradarbiavimo deklaraciją

288

Gegužės 16 d. Liubline Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir dar dvylika Europos universitetų pasirašė deklaraciją, kurios iniciatyva buvo įkurtas Trijų jūrų universitetų tinklas (angl. Three Seas Universities Network, 3SUN). Deklaracija buvo pasirašyta Trijų jūrų vyriausybių kongreso metu. Deklaraciją VDU vardu pasirašė Komunikacijos prorektorė doc. dr. Vilma Bijeikienė.

Trijų jūrų universitetų tinklo deklaraciją pasirašė trylika universitetų iš dešimties valstybių, tarp jų – du Ukrainos universitetai. Naujosios iniciatyvos tikslas – stiprinti tarptautinį universitetų bendradarbiavimą, intensyvinti mainus ir plėtoti mokslinius tyrimus. Tarp laukiamų šio bendradarbiavimo rezultatų – prestižiniai leidiniai, svarbūs dideli projektai ir europinės dotacijos.

Deklaracijoje nurodoma, jog iniciatyvoje dalyvaujantys universitetai ne tik bendradarbiaus vykdant mokslinius tyrimus ir švietimo bei mokslo kokybei didinti skirtas iniciatyvas, bet ir dalinsis bibliotekų, informacijos ištekliais, palaikys mokslinių tyrimų komercializaciją, imsis inovatyvių sprendimų švietimo kokybės srityje, formuos mokslo, kultūros ir technologijų tinklą ir kt.

Tarp numatomų bendradarbiavimo sričių – tarptautiniai ryšiai Trijų jūrų iniciatyvos (3SI) regione, saugumas, energetika, kibernetika, ekologija, komunikacija, teise, IT, dirbtinis intelektas ir t.t.l

Tinkle dalyvauti gali 3SI ir kaimyninės šalys, taip pat – Jungtinės Amerikos Valstijos. Trijų jūrų iniciatyva vienija 12 Europos valstybių, esančių šalia Baltijos, Adrijos ir Juodosios jūrų: Austriją, Bulgariją, Čekiją, Estiją, Kroatiją, Latviją, Lenkiją, Lietuvą, Rumuniją, Slovakiją, Slovėniją ir Vengriją. Iniciatyva siekia skatinti šių šalių ekonominį bendradarbiavimą ir vystymąsi.

Trijų jūrų vyriausybių kongresą organizavo Liublino katalikiškasis universitetas. Kongresą atidarė Lenkijos Respublikos Prezidentas Andrzej Duda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus