VDU – filmo „Laisvė ugnyje: Ukrainos kova už laisvę“ peržiūra

566

JAV ambasada kviečia Vytauto Didžiojo universiteto studentus ir Kauno gyventojus bei svečius į nemokamą dokumentinio filmo „Laisvė ugnyje: Ukrainos kova už laisvę“ seansą. Jis vyks vasario 28 d. 11.15 val. Vytauto Didžiojo universitete, V. Putvinskio g. 23, 106 auditorijoje. Filmų peržiūroje dalyvaus ir su žiūrovais bendraus filmo kūrėjas Jevgenijus Afinejevskis. Filmas – ukrainiečių ir rusų kalbomis su subtitrais lietuvių ir anglų kalbomis.

Dokumentinė juosta „Laisvė ugnyje: Ukrainos kova už laisvę“ pasakoja apie nuo 2014-ųjų metų Rusijos vykdomą agresiją prieš Ukrainą ir ragina į invazijos sukeltą humanitarinę krizę pažvelgti ukrainiečių žurnalistų, karių, gydytojų, menininkų, savanorių, dvasininkų, vaikų ir motinų akimis. Sukrečiantys vaizdai, kuriuos visas pasaulis sekė žiniasklaidoje nuo pat praėjusių metų vasario 24-osios, ir išskirtiniai interviu su žmonėmis, paliestais besitęsiančio karo, „Laisvė ugnyje: Ukrainos kova už laisvę“ atskleidžia Ukrainos vienybės dvasią net ir tamsiausiomis šalies valandomis bei meta iššūkį tarptautinei bendruomenei kartu pasipriešinti tironijai.

„Išleisdamas filmą dabar, tikiuosi suteikti aiškumo žiūrovams, sutrikusiems dėl tyčinės dezinformacijos kampanijos apie dabartinius įvykius Ukrainoje“, – dalinasi J. Afinejevskis. Režisieriaus teigimu, vienas pagrindinių jo tikslų buvo išsamiai nupasakoti kasdienius sunkumus, susijusius su informacijos perdavimu tiesiai iš priešakinių fronto linijų.

Filmas, kurio viena pagrindinių veikėjų žurnalistė Natalija Nagorna, „yra skirtas pasakotojams, kurie rizikuoja savo gyvybėmis, kad suteiktų balsus bebalsiams“. Siekdamas perteikti kuo išsamesnį paveikslą, Afinejevskis filmą suskirstė į asmeninius ukrainiečių, kurių gyvenimas kardinaliai pasikeitė nuo 2014 m., liudijimus. „Norėjau parodyti, kaip karas veikia žmones įvairiose šalies dalyse“. Tačiau didžiausias režisieriaus siekis, kad filmas pažadintų pasaulį ir kviestų jį veikti. Afinejevskis tikisi, kad Ukraina ir jos sąjungininkai ir toliau kovos kartu prieš galimas grėsmes žodžio laisvei ir saviraiškai, žmogaus teisėms, laisvei bei demokratijai.

Filmas „Laisvė ugnyje: Ukrainos kova už laisvę“, kurio įžangą įgarsino „Oskaro“ laureatė Helen Mirren, jau pelnė apdovanojimus Hamptonų tarptautiniame, Savanos, Mill Valley ir Bragacine kino festivaliuose, sulaukė „Kineo“ apdovanojimo bei nominacijos Stokholmo kino festivalyje.

Rusų kilmės amerikiečių režisierius Jevgenijus Afinejevskis Lietuvoje anksčiau yra pristatęs „Oskarui“ nominuotą dokumentinę juostą „Žiema ugnyje: Ukrainos kova už laisvę“. Afinejevskio filmai debiutavo Venecijos, Telurido, Tarptautiniuose Toronto ir Romos bei Sandanso kino festivaliuose, o jo kūryba nominuota „Oskaro“, „Emmy“ ir JAV Prodiuserių gildijos apdovanojimams.

Tai – išskirtinė galimybė pamatyti 2022-aisiais sukurtą filmą, pirmą kartą pristatytą Toronto tarptautiniame ir Venecijos kino festivalyje bei ten pelniusį „Kineo“ apdovanojimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus