VDU bendruomenės nariams – nemokama kelionė „Socialiniu taksi”

199

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) socialinis partneris „Socialinis taksi“ VDU bendruomenės nariams su negalia dovanoja po vieną nemokamą kelionę Kauno mieste.

Nuo šių metų rugsėjo 1 d. iki lapkričio 30 d. kiekvienam VDU bendruomenės nariui (studentui ar darbuotojui), turinčiam negalią, „Socialinis taksi“ suteikia vieną nemokamą kelionę Kauno savivaldybės ribose.

„Socialinis taksi“ – 24/7 principu veikianti pavėžėjimo ir asistavimo paslauga asmenims, turintiems negalią. Tai unikali paslauga, kuri padeda užtikrinti negalią turinčių žmonių mobilumą, kelionių organizavimą į ekonominio ir socialinio užimtumo vietas: darbą, įvairias organizacijas, ligoninę, universitetą, kiną, teatrą, parduotuvę, susitikimą ir kt., taip pat suteikianti pagalbą keleiviams, juos palydint į reikiamą vietą, įsodinant į automobilį ar nunešant daiktus.

Nacionalinės socialinės integracijos instituto vykdoma programa „Socialinis taksi“ Lietuvoje veikia jau nuo 2012 m., o Kaune ji pradėta teikti 2015 m. bendradarbiaujant kartu su VDU.  Pavėžėjimo su asistentu paslauga buvo laikinai sustabdyta 2020 m. ir tai išryškino negalią turinčių asmenų mobilumo mieste problemas. Į egzistuojančias problemas dėmesį atkreipė Vytauto Didžiojo universitetas, kuris savo iniciatyva taip pat prisidėjo prie paslaugos grąžinimo į Kauną 2021 m.

Norėdami pasinaudoti „Socialinis taksi“ paslauga, visi akcijos dalyviai turi atlikti šiuos veiksmus:

  1. Kreiptis į VDU koordinatorę negalios reikalams Miglę Janušauskaitę, kuri suteiks unikalų kelionės kodą: el. paštu migle.janusauskaite@vdu.lt arba tel. +370 659 76399.
  2. Užsiregistruoti sistemoje per el. svetainę (socialinistaksi.lt) arba tel. numeriu +37068744001 ir nurodyti unikalų kelionės kodą.
  3. Išsirinkti norimą dieną, laiką ir keliauti nemokamai!

Keleivio rezervuotu laiku, į jam nurodytą vietą, atvyks asistentas, kuris padės žmogui su negalia patekti iš namų į specialiai pritaikytą „Socialinio taksi“ automobilį. Pasiekus kelionės tikslą, asmeninis asistentas palydės keleivį į jam reikiamą vietą. Svarbu paminėti, jog ši akcija galioja tik Kauno savivaldybės ribose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus