VDU bendruomenės nariams – nemokama kelionė „Socialiniu taksi”

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) socialinis partneris „Socialinis taksi“ VDU bendruomenės nariams su negalia dovanoja po vieną nemokamą kelionę Kauno mieste.

Nuo šių metų rugsėjo 1 d. iki lapkričio 30 d. kiekvienam VDU bendruomenės nariui (studentui ar darbuotojui), turinčiam negalią, „Socialinis taksi“ suteikia vieną nemokamą kelionę Kauno savivaldybės ribose.

„Socialinis taksi“ – 24/7 principu veikianti pavėžėjimo ir asistavimo paslauga asmenims, turintiems negalią. Tai unikali paslauga, kuri padeda užtikrinti negalią turinčių žmonių mobilumą, kelionių organizavimą į ekonominio ir socialinio užimtumo vietas: darbą, įvairias organizacijas, ligoninę, universitetą, kiną, teatrą, parduotuvę, susitikimą ir kt., taip pat suteikianti pagalbą keleiviams, juos palydint į reikiamą vietą, įsodinant į automobilį ar nunešant daiktus.

Nacionalinės socialinės integracijos instituto vykdoma programa „Socialinis taksi“ Lietuvoje veikia jau nuo 2012 m., o Kaune ji pradėta teikti 2015 m. bendradarbiaujant kartu su VDU.  Pavėžėjimo su asistentu paslauga buvo laikinai sustabdyta 2020 m. ir tai išryškino negalią turinčių asmenų mobilumo mieste problemas. Į egzistuojančias problemas dėmesį atkreipė Vytauto Didžiojo universitetas, kuris savo iniciatyva taip pat prisidėjo prie paslaugos grąžinimo į Kauną 2021 m.

Norėdami pasinaudoti „Socialinis taksi“ paslauga, visi akcijos dalyviai turi atlikti šiuos veiksmus:

1. Kreiptis į VDU koordinatorę negalios reikalams Miglę Janušauskaitę, kuri suteiks unikalų kelionės kodą: el. paštu migle.janusauskaite@vdu.lt arba tel. +370 659 76399.
  2. Užsiregistruoti sistemoje per el. svetainę (socialinistaksi.lt) arba tel. numeriu +37068744001 ir nurodyti unikalų kelionės kodą.
  3. Išsirinkti norimą dieną, laiką ir keliauti nemokamai!

Keleivio rezervuotu laiku, į jam nurodytą vietą, atvyks asistentas, kuris padės žmogui su negalia patekti iš namų į specialiai pritaikytą „Socialinio taksi“ automobilį. Pasiekus kelionės tikslą, asmeninis asistentas palydės keleivį į jam reikiamą vietą. Svarbu paminėti, jog ši akcija galioja tik Kauno savivaldybės ribose.

Rodyti visus komentarus