VDU bendradarbiaus su Tarptautine migracijos organizacija

269

Spalio 24 d. Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis pasirašė memorandumą dėl glaudesnio bendradarbiavimo švietimo srityje su Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuru (IOM Lietuva), atstovaujamu vadovo Eitvydo Bingelio.

„Lietuvos švietimo sistema pirmą kartą susidūrė su tokia situacija, kai per trumpą laiką reikia į ugdymo procesą įtraukti daug kitakalbių moksleivių, o pedagogams tenka dirbti su skirtingoms kultūrinėms ir kalbinėms grupėmis priklausantiems vaikams. Tad mūsų tikslas pasitelkiant tyrimus, mokslines žinias ir duomenis atliepti pedagogų lūkesčius“, – kalbėjo VDU rektorius prof.  J. Augutis.

Prasidėjus karui Ukrainoje į Lietuvą atvyko daugiau nei 24 tūkst. nepilnamečių, iš jų 7461 vaikas iki 6 metų ir 16 775 tūkst. vaikų nuo 7 iki 17 metų.

„Į Lietuvą iš Ukrainos atvyko daug vaikų, jie turi būti įtraukti į Lietuvos švietimo sistemą, atitinkamai tam reikia pasiruošusių pedagogų, kurie galėtų dirbti daugiakultūrėje aplinkoje. Tikimės, kad bendradarbiaujant su VDU mums pavyks parengti mokytojams naudingą medžiagą, kuri palengvins jų darbą“, – teigė IOM Lietuva vadovas Eitvydas Bingelis.

Atlikus tyrimą, paaiškėjo, kad 88 proc. pedagogų Lietuvoje neturėjo darbo su migrantais patirties, o viena iš aktualiausių problemų – kalbos barjeras. Tuo tarpu šiuo metu  jau apie 15 proc. atvykusių ukrainiečių vaikų gali mokytis gimtąja kalba, o iš daugiau nei 2000 atvykusių ugdymo specialistų apie 400 jau dirba Lietuvos švietimo sistemoje.

VDU ir IOM Lietuva kartu atlieka tyrimą, susijusį su ukrainiečių šeimų įtrauktimi Lietuvoje, jų lūkesčiais ir socialine – emocine būsena. Be to, planuojama organizuoti bendrus seminarus, praktinius užsiėmimus ir konferencijas pedagogams dirbantiems su vaikais ir jaunuoliais iš Ukrainos.

Rugsėjo mėnesį VDU ir IOM Lietuva organizavo bendrą konferenciją skirtą švietimo specialistams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus