VDU atstovai lankėsi Azerbaidžano Respublikoje

216

Kovo 9–11 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) atstovai lankėsi Baku, Azerbaidžane. Vizitu buvo siekiama sustiprinti partnerystes su dabartiniais partneriniais universitetais, susitikti su VDU absolventų bendruomene ir pristatyti studijų galimybes studentams iš Azerbaidžano.

Vizito metu VDU Komunikacijos prorektorė doc. dr. Vilma Bijeikienė aplankė ADA universitetą, Azerbaidžano valstybinį pedagoginį universitetą ir Azerbaidžano valstybinę kūno kultūros ir sporto akademiją. Tuo pat metu VDU Tarptautinių ryšių departamento atstovai aplankė kalbų mokyklą „Time Academy“, „Kaspi“ licėjų ir švietimo mugę.

Lietuvos Respublikos Ambasada Azerbaidžano Respublikoje ir Turkmėnistanui padėjo suorganizuoti oficialų susitikimą su VDU absolventais Baku ir priėmė VDU delegaciją.

Susitikimas subūrė daugiau nei 20 VDU alumnų: pabaigusius studijas tiek neseniai, tiek prieš daug metų. Renginio metu įvyko susitikimas su LR ambasadoriaus Azerbaidžane ministru patarėju Justinu Bakūnu, rež. Arvydo Baryso filmo „Vivat Universitas Vytauti Magni“, skirto Lietuvos universiteto šimtmečiui, peržiūra ir VDU vėliavos įteikimas aktyviausiai absolventei iš Azerbaidžano Halimat Isayevai. VDU absolventai pasidalino prisiminimais apie savo studijas universitete, dėstytojus ir studentišką gyvenimą Kaune, taip pat papasakojo apie savo dabartines karjeras ir ateities planus.

Halimat Isayeva, VDU sociolingvistikos ir daugiakalbystės studijų programos absolventė, gyvena Baku ir tapo VDU vėliavneše. Ji dirba Azerbaidžano valstybinės kūno kultūros ir sporto akademijos Tarptautinių ryšių departamente. VDU Komunikacijos prorektorė dr. Vilma Bijeikienė atkreipė dėmesį į VDU vėliavnešio svarbią misiją skatinant palaikyti ryšį su Universitetu ir populiarinti Universiteto idėjas Baku ir Azerbaidžane, stiprinant būsimas partnerystes.

VDU atstovai taip pat susitiko su azerbaidžaniečiais studentais ir pristatė jiems universitetą, studijų programas, stipendijų galimybes ir t. t. Šie susitikimai buvo surengti VDU absolventų kvietimu, jiems pakvietus VDU atstovus pasidalinti informacija apie Kauną ir Lietuvą.

Nigar Yahyazada, VDU sociolingvistikos ir daugiakalbystės studijų programos absolventė, dirba vyr. anglų kalbos mokytoja kalbų mokykloje „Time Academy“. Samil Niftalıyev, VDU diplomatijos ir tarptautinių ryšių studijų programos absolventas, šiuo metu dirba švietimo įmonės „Kaspi Global“ direktoriumi.

Kovo 11 d. Vytauto Didžiojo universitetas dalyvavo tarptautinėje švietimo mugėje Baku, kuri pritraukė šimtus moksleivių ir studentų bei jų tėvų. Jie aktyviai domėjosi studijomis užsienyje ir konkrečiai VDU studijų programų bei aukštojo mokslo kokybe. Universiteto atstovai pakvietė Azerbaidžano moksleivius ir studentus studijuoti VDU – universitete, pasižyminčiame globalia orientacija, laisvės dvasia ir liberalia pasaulėžiūra.

Pirmieji studentai iš Azerbaidžano atvyko studijuoti nuolatinėse studijose VDU 2010 metais. Studentų, pasirenkančių VDU ir Kauną, skaičius kasmet auga. Per paskutinius 12 metų daugiau nei 80 studentų iš Azerbaidžano tapo absolventais ir sugrįžo į savo gimtąją šalį arba įsidarbino svetur. Šiuo metu daugiau nei 40 studentų iš Azerbaidžano studijuoja VDU bakalauro ir magistrantūros studijų programose.

Švietimo mainų paramos fondas suteikia po 5 stipendijas per metus azerbaidžaniečių studentams, ketinantiems įgyti nuolatinių studijų magistro laipsnį Lietuvoje. Be to, VDU pilnai arba dalinai padengia studijų mokesčio išlaidas azerbaidžaniečiams viso nuolatinių bakalauro ir magistrantūros studijų programų, dėstomų anglų kalba, laikotarpio metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus