VDU Academia cum laude baigė antroji studentų laida

1581

Birželio 11 d. antroji VDU Academia cum laude studentų laida Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje pristatė savo baigiamuosius projektus.

Filosofijos studijas baigiantis Audrius Kalvėnas kalbėjo apie žmonių su negalia atstovavimo problemas bei priežastis, kodėl neįgaliesiems Lietuvoje vis dar nėra efektyviai atstovaujama. A. Kalvėno individualiųjų studijų kuratorius prof. Jonas Ruškus pabrėžė, kad studentas pasirinko labai individualią studijų prieigą.

Istorijos studijas baigiantis Martynas Butkus papasakojo apie „Atminties rato“ projektą, kuriuo siekiama įamžinti Vaižganto gatvės Kaune atmintį: namų, žmonių ir įvykių istorijas. Anot Martyno kuratoriaus prof. Egidijaus Aleksandravičiaus, minimas pristatytas projektas turėtų įgalinti ne tik įprasminti atskirų namų ar žmonių istorijas, bet ir atverti jas Vaižganto gatvės lankytojams.

Sesiją užbaigė biochemijos studentas Augustas Šadzevičius, darbo tema pasirinkęs etinius iššūkius, kuriuos gali sukelti naujausi moksliniai pasiekimai biotechnologijų srityje, ir nuolat kylantis pavojus gamtamokslininkams savo tyrimuose iš akiračio pamesti humanistinį tyrimų pradą. Juolab kad pirmojoje šių metų viešojoje Academia cum laude paskaitoje prof. Algis Mickūnas provokavo sakydamas, kad visi mokslai yra humanitariniai.

Rytinę sesiją pratęsė jau tradicinė, šįkart birželio 11-13 dienomis vykusi Academia cum laude išvyka į Česlovo Milošo gimtinę Šeteniuose, prie kurios šį kartą prisijungė ir VDU kūrybinės grupės „Declamationes“ studentai.

Buvimas Šeteniuose akademijos nariams – tai galimybė patiems pristatyti savo veiklą, domėtis vienas kito tyrinėjamomis sritimis. Iš esmės, taip įgyvendinamas vienas iš pirminių Academia cum laude tikslų – kurti bičiuliškais santykiais grįstą akademinę bendruomenę, kurioje skirtingų disciplinų atstovai galėtų praturtinti kitus savosiomis žiniomis, požiūriais, diskusijomis.

Pirmosios dienos popietė Šeteniuose buvo skirta akademijos narių pranešimams apie vartotojišką kultūrą bei Ispanijos pilietinį karą, kurio istorinis palikimas atsidūrė užmaršties ir atminties dialektikoje. Antroji diena prasidėjo vieno iš Academia cum laude kuratorių prof. Aido Permino paskaita „Jauno žmogaus kasdienybėje patiriami sunkumai: iššūkiai, stresas, įveika“. Vėliau studentai dalijosi savo asmeninėmis patirtimis apie kiekvieną iš jų labiausiai veikiančius streso faktorius. Nepaisydami 34 laipsnių karščio, studentai gilinosi į kito Akademijos kuratoriaus, prof. Gintauto Mažeikio, paskaitą. Profesorius kalbėjo apie mitų interpretaciją Wilfredo Biono psichoanalizėje. Po kuratorių paskaitų tęsėsi studentiška sesija, kurioje diskutuota apie psichoanalizės taikymus, kritinę psichologiją bei bioetinius iššūkius.

Laiką Šeteniuose praturtino Česlovą Milošą įkvėpę Šetenių ir Nevėžio slėnio pasakojimai, supančios aplinkos peizažai, žygis iki Šventybrasčio, kur buvo pakrikštytas Nobelio premijos laureatas. Vakarai buvo skirti diskusijoms, pratęsusioms dienos pranešimus.

Sambūris Šeteniuose – tradicinė Academia cum laude iniciatyva, kurios lūkesčius ir programą formuoja patys studentai. Išvyka žymi intensyvių mokslo metų pabaigą ir ambicingas gaires naujiems sumanymams.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.