VDU absolventų susitikimas – Lietuvos valstybės šimtmečiui paminėti

4505 2

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), tęsdamas kasmetinę tradiciją, lapkričio 17 d., penktadienį, kviečia universiteto absolventus sugrįžti į savo alma mater. VDU kviečia sugrįžti visus tuos, kurie studijas jau baigė – nesvarbu, ar prieš metus, ar prieš kelis dešimtmečius.

„Nuoširdžiai kviečiame VDU absolventus, kurie dirbdami įvairiausius darbus, įvairiausiose darbovietėse ar kurdami darbo vietas visame pasaulyje sugrįžtu  į savo alma mater kartu su savo fakulteto dėstytojais, studijų draugais ir kitais bendruomenės nariais susitiktų ir pasikalbėtų, kaip jie jaučiasi po baigimo būdami universiteto ambasadoriais ir kaip galbūt jie norėtų matyti VDU ateityje. Įdomu išgirsti absolventų patirtis, pajusti jų gyvenimo ritmą ir pakalbėti apie artimesnį bendravimą su universitetu, o svarbiausia – visai bendruomenei susitikti ir praleisti laiką drauge“, –  į savo alma mater VDU absolventus atvykti kviečia rektorius prof. Juozas Augutis.

Organizuojama absolventų diena bus skirta susitikimams fakultetuose, pasimatymui su dėstytojais, senais studijų bičiuliais, kurso draugais ir pačiu universitetu šiandien, diskusijoms apie  valstybę ir universitetą. Renginius vainikuos šventinis koncertas.

Valstybingumas, tarpukaris ir universitetas

Kaip valstybei svarbiausia yra jos piliečiai, taip ir universitetui – jo bendruomenė. Piliečiai tampa šalies ambasadoriais pasaulyje, o absolventai – universiteto. Ši absolventų diena simboliškai skiriama Lietuvos valstybės šimtmečiui.

Lapkričio 17 d., 17 val., į universitetą grįžę absolventai bus kviečiami dalyvauti susitikimuose savo fakultete. Po jų, 18.30 val., didysis absolventų ir universiteto bendruomenės susitikimas vyks VDU Didžiojoje salėje, kur Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalo atradėjas, VDU profesorius Liudas Mažylis dalinsis mintimis apie valstybingumą paskaitoje „VDU ir 1918 m. vasario 16 d. sąšaukos“. „Vasario 16-osios sąsaja tarp Lietuvos valstybės ir Vytauto Didžiojo universiteto –ir labai simboliška, ir užpildyta realiu turiniu. Sieja data. Sieja ir suvokimas: valstybės raida neįmanoma be akademinės minties proveržių. Tai turime suvokti,  – tikiu, kad ir suvokiame, – mes visi: ir akademinė bendruomenė, ir valstybės institucijos, ir visa Lietuva“, – pasakoja profesorius L. Mažylis.

Po šventinio profesoriaus pranešimo vyks VDU Kamerinio orkestro koncertas „Tarpukario šlageriai“ (dirigentas – Jonas Janulevičius, solistas – Andrius Apšega). Šis koncertas taip pat siejamas su šalies valstybingumu, kuris suklestėjo būtent tarpukario laikotarpyje. Kaune tarpukariu veikė vienintelė lietuviška aukštoji mokykla, tapusi gyvybiškai svarbiu mūsų šalies kultūros, mokslo bei modernios, laisvos intelektualios minties židiniu.

Lapkričio 17 d. 12 val. VDU absolventai, studentai ir darbuotojai kviečiami VDU koplyčioje (V. Putvinskio g. 23, 105 a.) melstis už Amžinybėn išėjusius VDU absolventus bei kitus universiteto bendruomenės narius. 

Lietuvos šimtmetis ir VDU

Vytauto Didžiojo universiteto tradicijos pradžia sutapo su Lietuvos valstybingumo gimimu. 1918 m. vasario 16 d. paskelbus politinę nepriklausomybę, Lietuvos šviesuomenė vienu svarbiausių uždavinių laikė įkurti lietuvišką universitetą. 1930 m., minint kunigaikščio Vytauto Didžiojo 500 metų mirties sukaktį, Lietuvos universitetui Kaune suteiktas Vytauto Didžiojo universiteto vardas. Po ketverių metų, reorganizavus iki tol veikusius Aukštuosius kursus, atidarytas Lietuvos universitetas Kaune. Todėl absolventų susitikimas pagerbs dvi jubiliejines datas: ne tik Lietuvos valstybės atkūrimą, bet ir universiteto įkūrimo 95-ąją sukaktį.

Visa šiandieninio demokratiško ir laisvo Vytauto Didžiojo universiteto istorija būtent ir siejasi su Lietuvos valstybės šimtmečio istorija – Vasario 16-oji, tarpukaris, sovietinės okupacijos įtaka ir universiteto reorganizavimas. Džiugu, kad nepaisant visų įvykių, VDU akademinė tradicija ne tik išliko, bet ir toliau ilgus dešimtmečius iki valstybingumo atkūrimo vystėsi išeivijoje. 1989 m. VDU buvo atkurtas bendromis Lietuvos ir išeivijos mokslininkų pastangomis. Tuo metu jis tapo pirmąja šalyje autonomiška aukštąja mokykla.

„Labai norėčiau palinkėti kiekvienam VDU absolventui, studentui ir dėstytojui atrasti savo nepriklausomybės aktą, suvokti savo nepriklausomybę. Mūsų universitetas, dirbdamas artes  liberales studijų sistemoje,  pirmuoju uždaviniu formuoja – išleisti iš universiteto tikrai laisvą, tikrai nepriklausomą, visomis prasmėmis tikrai kūrybingą asmenybę. Tos asmeninės laisvės atradimas kasdienybėje, darbo aplinkoje ir pasaulyje bei kūrybingumo ir „nepriklausomybės akto“ , sprendžiant įvairias problemas, atradimas yra mano pagrindinis palinkėjimas artėjančio šimtmečio proga, nes tik būdami laisvi ir tuo pačiu pilietiški galime kartu kurti naujo šimtmečio istoriją“, – savo linkėjimą visai VDU bendruomenei perduoda prod. J. Augutis.

Praėjus 28 metams, VDU laukia visų savo alumni, kurie savo darbais, idėjomis ir pilietiškumu kasdien kuria valstybę bei pasaulį, susitikti savo alma mater ir ne tik pabendrauti apie artėjantį valstybės šimtmetį, bet ir pasisemti įkvėpimo kurti savą naujojo šimtmečio istoriją.

Absolventai, kurie planuoja dalyvauti šventėje  – maloniai kviečiami registruotis.

Programa fakultetuose

Komentarai

Andrius

Manau bus l. įdomu sutikti bendramokslių ir puikių dėstytojų kurie daug išmokė.. Įdomi neperkrauta programa :)

Vytauto Didžiojo Universitetas

Sveiki, Andriau, Jūsų ir visų absolventų laukiame susitikime jau šį vakarą!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus