Valdovų rūmuose – žymaus istoriko paskaita apie lenkų ir rusų ryšius

122

Lenkijos Respublikos ambasada ir Varšuvos universiteto Rytų Europos centras birželio 29 d., 18 val. maloniai kviečia į garsaus lenkų istoriko prof. Andrzejaus Nowako paskaitą, kurios tema – „Lenkija ir Rusija. Laisvės ir despotijos kaimynystė“. Paskaitos pavadinimas yra susietas su profesoriaus paskutiniosios knygos antrašte. 

Tai – šeštasis renginys iš ciklo „Vilniaus – Varšuvos koliokviumai“, kuris vyks Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose. Renginio partneris – Vytauto Didžiojo universitetas. 

Ar Lenkijos Karalystė, o vėliau Abiejų Tautų Respublika, turėjo galimybę sulaikyti Rusijos imperijos atsiradimą ir raidą? Ar lenkų tauta laiku suprato rusiško imperializmo esmę? Kodėl žlugo Lenkijos-Lietuvos valstybė ir kokios pamokos iš to išplaukia XXI amžiuje? Kodėl Józefas Piłsudskis sėkmingai atkūrė Lenkiją, bet jam nepavyko suburti Vidurio-Rytų Europos valstybių sąjungos, kuri efektyviai pasipriešintų agresoriams ilgesnėje perspektyvoje? Ar Vladimiras Putinas įgyvendina senas imperialistines idėjas? 

Į šiuos ir kitus klausimus atsakys žinomas lenkų istorikas ir sovietologas, trisdešimties knygų autorius, kurių tiražai siekia kelių šimtų tūkstančių egzempliorių ir yra labai populiarios šiuolaikinėje Lenkijoje, Andrzej Nowak.

Andrzej Nowak gyvena Krokuvoje, dėsto Jogailaičių universitete. Taip pat dirba Lenkijos mokslų akademijos Istorijos institute, kur vadovauja Rytų Europos istorijos ir XIX bei XX amžių imperijų studijų skyriui. Profesorius turi sukaupęs didelę dėstymo patirtį, yra skaitęs paskaitas Harvardo, Columbia, Rise, Cambridge ir kt. universitetuose.

Įėjimas į renginį yra laisvas. Renginys vyks birželio 29 d., 18.00 val. Paskaitos kalba – lenkų, su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą.    

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus