„V2“ bendruomenės apdovanojimuose buvo pagerbti metų geriausi

367

Balandžio 26 dieną, antradienį, VDU Didžiojoje salėje vyko anksčiau buvę tradiciniai, dabar po ketverių metų pertraukos atgimstantys universiteto bendruomenės apdovanojimai „V2“, kuriuose buvo apdovanoti ir už savo veiklą bei per 2021 metus nuveiktus darbus, bendruomenės geriausiai įvertinti, savo darbui atsidavę dėstytojai, iniciatyvūs ir aktyvūs akademinės bendruomenės nariai, įtraukiantys renginiai, veikliausios studentiškos organizacijos ir t.t. Apdovanojimų metu iš viso buvo įteikta 10 statulėlių.

Šiemet „V2” apdovanojimai ypatingi , nes Vytauto Didžiojo universitetas mini Lietuvos universiteto 100-metį ir savo, kaip atkurto universiteto 33-ąjį gimtadienį. Renginys prasidėjo studentišku himnu „Gaudeamus“, kurį atliko VDU Muzikos akademijos duetas: absolventas Paulius Kaminskas ir studentė Viktorija Zeilikovičiūtė, o VDU rektorius prof. Juozas Augutis susirinkusiems tarė sveikinimo žodį.

Pirmoji vakaro nominacija „Metų mecenatas“ buvo įteikta įvertinant visų fizinių ar juridinių asmenų indėlį į universitetą, jo veiklas ir taip atliepiant pačio universiteto misiją, viziją, tikslus ir uždavinius. Šią nominaciją pristatė ir pirmąją apdovanojimų statulėlę įteikė VDU komunikacijos prorektorė doc. dr. Vilma Bijeikienė. 2021 m. universiteto metų mecenatu tapo UAB „Dotnuva Baltic“. Įmonė, kuri 2021 m. svariai prisidėjo prie kertinių universiteto veiklų – rėmė studijas ir studentus, mokslą ir jo plėtrą bei investavo į universiteto infrastruktūrą, tokiu būdu sudarydama visas sąlygas universiteto vystymuisi ir bendradarbiavimui.

„Metų debiuto“ apdovanojimas įteiktas VDU Profesinių kompetencijų vystymo centrui, o „Metų inovatoriumi tapo Ekonomikos ir vadybos fakulteto prodekanas dr. Justinas Kisieliauskas. Studentų nuomone „Metų poligloto“ nominacija atiteko italų kalbos dėstytojui doc. Stefano Lanza.

„Metų veido“ nominacijos apdovanojimą įteikė VDU Švietimo akademijos studentas Arūnas Gelažninkas, profesionalus lenktynininkas, pagerinęs Lietuvos motociklininkų rekordą bei sėkmingai pasiekęs finišą 2021 Dakaro ralyje ir laimėjęs 1 vietą „Original by Motul“ klasėje bei dar kartą pagerinęs LTU rekordą. Šią statulėlę gavo VDU rektorius, prof. Juozas Augutis už aktyvų universiteto vardo garsinimą ir reprezentavimą nacionaliniu lygmeniu.

„Metų mokslinio pasiekimo“ nominaciją pelnė VDU Lietuvių išeivijos instituto vadovas prof. habil. dr. Egidijus Aleksandravičius už savo knygą „Adamkus“. „Metų studentiškos iniciatyvos“ statulėlė atiteko „Minded VDU“ studentams ir jų sukurtam stalo žaidimui „Kondigno“, kuris pritaikytas regėjimo negalią turintiesiems, o „Metų studentiška organizacija“ šiemet tapo VDU Studentų atstovybė. „Metų įvykio“ nominacija atiteko naujojo VDU Prezidento V. Adamkaus sporto centro atidarymui, o apdovanojimą atsiėmęs VDU Sporto centro vadovas doc. Vladas Juknevičius visus kvietė ir paskatino jungtis prie Sporto centro veiklų ir aktyviai sportuoti.

Paskutinė nominacija „V2 bendruomenės apdovanojimų“ vakare buvo „Metų dėstytojas“. Šis apdovanojimas skiriamas dėstytojui, kuris geba sudominti studentus, savo žiniomis juos įtraukia į dėstomą dalyką, pasižymi savo kompetencija, kuriamu ryšiu su auditorija. Geriausias dėstytojas renkamas įvertinus studentų aktyvumą apklausoje, jų pateiktus įvertinimus apie dalyko dėstymo kokybę bei pagal studentų teigiamų atsiliepimų kiekį. 2021 studentų geriausiai įvertinta dėstytoja tapo VDU Menų fakulteto Menotyros katedros vedėja, dėstytoja dr. Jolita Butkevičienė.

Viso vakaro metu ant scenos lipo ir savo pasirodymais žiūrovus džiugino įvairiaspalviai VDU kolektyvai ir talentai: savo pasirodymu bendrystę ir brolystę Ukrainai išreiškė VDU Kamerinis orkestras, itin jaudinančiu pasirodymu žiūrovus palietė Muzikos akademijos studentė ukrainietė Yana Serbina, kuri fortepijonu atliko ukrainiečių kompozitoriaus Myroslav Skoryk kūrinį „Burlesque“, muzikinį pasirodymą dovanojo VDU akademinis choras „Vivere Cantus“. VDU tautinių šokių ansamblis „Žilvitis“ sušoko ukrainiečių nacionalinį šokį – Gopagas. Žiūrovus taip pat džiugino kiti Menų centro kolektyvai VDU Švietimo akademijos dainų ir šokių ansamblis „Šviesa“, VDU Žemės ūkio akademijos tautinių šokių kolektyvas „Sėja“ bei liaudiškos muzikos kapela „Ūkininkas“. Renginį vedė VDU absolventas Mindaugas Rumšas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus