Universitete vyko Darbo tarybos narių rinkimai

1065

2021 m. spalio 12 d. Vytauto Didžiojo universitete (toliau – Universitetas) vyko Universiteto Darbo tarybos rinkimai. Suskaičiavus balsavimo biuletenius nustatyta, kad rinkimuose dalyvavo 418 darbuotojų, kas sudarė 24,15 proc. rinkimų teisę turinčių rinkėjų skaičiaus (rinkimų teisę turėjo 1731 darbuotojų). Vadovaujantis Vytauto Didžiojo universiteto Darbo tarybos rinkimų tvarkos aprašo (toliau – Aprašas) 22 punktu, 2021 m. spalio 12 d. Universiteto darbo tarybos rinkimai skelbiami neįvykusiais, kadangi juose dalyvavo mažiau nei pusė rinkimų teisę turinčių darbuotojų.

Vadovaujantis Aprašo 23 punktu, pakartotinius Universiteto Darbo tarybos rinkimus nutarta organizuoti 2021 m. spalio 18 – 20 dienomis nuo 9:00 iki 17:00 val., Universiteto patalpose.

2021 m. rugsėjo 8 d. rektoriaus įsakymu Vytauto Didžiojo universitete sudaryta Darbo tarybos rinkimų komisija, kuri suorganizuos universiteto Darbo tarybos rinkimus. Į Darbo tarybą, atsižvelgiant į vidutinį universiteto darbuotojų skaičių, turės būti išrinkta 11 narių. Darbo tarybos nariais galės būti renkami visi darbuotojai, sulaukę aštuoniolikos metų ir kurių darbo santykiai su universitetu trunka ilgiau kaip 6 mėnesius. Darbdavys ir jam atstovaujantys asmenys negalės būti Darbo tarybos nariais.

Darbo tarybos rinkimuose galės dalyvauti ir balso teisę turės visi bent 3 nepertraukiamų mėnesių darbo santykius su universitetu turintys darbuotojai, išskyrus darbdavį ir jam atstovaujančius asmenis.

Darbo tarybos narių rinkimo procesas

Rugsėjo 15–23 d. VDU darbuotojai, turintys rinkimų teisę, buvo kviečiami siūlyti savo kandidatus į Darbo tarybos narius. Kiekvienas universiteto darbuotojas galėjo pasiūlyti po vieną kandidatą raštu kreipdamasis į rinkimų komisiją ir pateikdamas rašytinį siūlomo kandidato sutikimą. Iš viso sulaukta net 25 kandidatų pasiūlymų užimti 11 tarybos narių vietų.

Rugsėjo 24 d. universiteto tinklalapyje paskelbtas galutinis kandidatų į VDU Darbo Tarybos narius sąrašas.

Kandidatų į Darbo tarybos narius sąrašas

Spalio 8 d. ir spalio 11 d. – Išankstinis balsavimas

Norint užtikrinti visų universiteto darbuotojų galimybę dalyvauti rinkimuose ir išreikšti savo nuomonę bus vykdomas išankstinis balsavimas. Išankstinio balsavimo datos ir vieta:

 • Spalio 8 d. (penktadienį), 9–17 val. adresu K. Donelaičio g. 58, Rektorato pastatas, II aukštas.
 • Spalio 11 d. (pirmadienį), 9–17 val. balsuoti bus galima šiose rinkimų būstinėse:
  • S. Daukanto g. 28–205, VDU Mažoji salė
  • Studentų g. 11, Akademija, Kauno r., II aukšto fojė
  • T. Ševčenkos g. 31,Vilnius, II aukšto fojė.

Spalio 12 d. – Darbo tarybos rinkimų diena

Balsuoti bus galima:

 • S. Daukanto g. 28 – 205 Mažojoje salėje įsikūrusioje rinkimų būstinėje nuo 9.00 iki 17.00.
 • Studentų g.11 Kauno raj., Akademijoje (Priesalis prie iškilmių salės ) įsikūrusioje rinkimų būstinėje nuo 9.00 iki 17.00.
 • T. Ševčenkos g. 31 II aukšto fojė, Vilniuje įsikūrusioje rinkimų būstinėje nuo 9.00 iki 17.00.

Spalio 13 d. – Darbo tarybos rinkimų rezultatų paskelbimas

Iki spalio 13 d. 15 val. komisija suskaičiuos galiojančių biuletenių balsus ir paskelbs 11 išrinktų Darbo tarybos narių universiteto tinklapyje.

Spalio 18 – 20 d. – Pakartotiniai Darbo tarybos narių rinkimai

Balsuoti bus galima:

2021 m. spalio 18 d. (pirmadienis):

 • Muitinės g. 7 (I a. fojė prie 101 galerijos);
 • Ž. E. Žilibero g. 4 (II a. konferencijų salė);
 • Vileikos g. 8 (I a. fojė).

2021 m. spalio 19 d. (antradienis):

 • V. Čepinskio g. 5 (I a. fojė);
 • Jonavos g. 66 (I a. fojė);
 • V. Putvinskio g. 23 (I a. fojė).

2021 m. spalio 20 d. (trečiadienis):

 • S. Daukanto g. 28–205 (VDU Mažoji salė);
 • Studentų g. 11, Akademija, Kauno r., (II a. fojė) (VDU ŽŪA Centriniai rūmai);
 • Ševčenkos g. 31, Vilnius (II a. fojė) (VDU ŠA). 

Dalyvauti rinkimuose galima darbo metu.

Primename, jog norintiems balsuoti Darbo tarybos rinkimuose reikalingas Galimybių pasas. Kviečiame laikytis saugumo reikalavimų, kurie padeda likti sveikais ir sumažina riziką užsikrėsti koronaviruso infekcija: laikytis saugaus fizinio atstumo, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), taip pat reguliariai plauti rankas ir, jei Jums privaloma izoliacija, jaučiate peršalimo ar kitų užkrečiamų ligų simptomus, likti namuose.

Tarybos veikla

Lietuvos Respublikos darbo kodekso 174 str. nustato Darbo tarybos teises ir pareigas.

 1. Darbo taryba turi teisę:

1) dalyvauti informavimo, konsultavimo ir kitose dalyvavimo procedūrose, kuriomis darbuotojai ir jų atstovai įtraukiami į darbdavio sprendimų priėmimą;

2) šio kodekso ir kitų įstatymų nustatytais atvejais ir terminais gauti iš darbdavio ir iš valstybės, savivaldybių institucijų ir įstaigų informaciją, reikalingą savo funkcijoms atlikti;

3) teikti darbdaviui pasiūlymus dėl ekonominių, socialinių ir darbo klausimų, aktualių darbuotojams darbdavio sprendimų, darbo teisės normų įgyvendinimo;

4) inicijuoti kolektyvinį darbo ginčą dėl teisės, jeigu darbdavys nevykdo darbo teisės normų reikalavimų ar darbo tarybos ir darbdavio susitarimų;

5) esant būtinybei aptarti svarbius darbdavio darbuotojų ekonominius, socialinius ir darbo klausimus, sušaukti visuotinį darbdavio ar darbovietės darbuotojų susirinkimą (konferenciją), suderinus su darbdaviu susirinkimo (konferencijos) datą, laiką ir vietą;

6) atlikti kitus veiksmus, neprieštaraujančius šiam kodeksui, kitoms darbo teisės normoms, ir veiksmus, nustatytus darbo teisės normose ar darbo tarybos ir darbdavio susitarimuose.

 1. Darbo taryba privalo:

1) atlikti savo funkcijas laikydamasi šio kodekso, kitų įstatymų ir kitų darbo teisės normų reikalavimų bei darbo tarybos ir darbdavio susitarimų;

2) atlikdama savo funkcijas, atsižvelgti į visų darbdavio darbuotojų teises ir interesus, nediskriminuoti atskirų darbuotojų, jų grupių ar atskirų darboviečių darbuotojų;

3) informuoti darbuotojus apie savo veiklą kiekvienais metais viešai pateikdama įmonės, įstaigos, organizacijos darbuotojams metinės darbo tarybos veiklos ataskaitą ar kitu darbo tarybos veiklos reglamente nustatytu būdu;

4) raštu informuoti darbdavį ir profesinę sąjungą, veikiančią darbdavio lygmeniu, apie savo įgaliotus narius;

5) jeigu darbdavio lygmeniu veikia viena ar kelios profesinės sąjungos, abipusio pasitikėjimo pagrindais bendradarbiauti su visomis profesinėmis sąjungomis.

Kontaktai

Kilus klausimams kreiptis:

 • Darbo Tarybos rinkimų komisijos pirmininkas Edvinas Buinauskas, el. paštas edvinas.buinauskas@vdu.lt, tel. 8 37 327945 (vid.4201)
 • Darbo Tarybos rinkimų komisijos sekretorė Sandra Juškevičienė, el. paštas sandra.juskeviciene@vdu.lt, tel. 8 37 327955 (vid.1112)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus