Universitete kiekvienas esame jungtis

211

Lapkričio 8 dieną Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyko unikalus renginys sujungęs šimtus žmonių – įvairiose paskaitose, pristatymuose, darbo pokalbiuose, diskusijose ir koncerte dalyvavo moksleiviai iš visos Lietuvos, VDU studentai, dėstytojai ir absolventai. Čia vyko „VDU Jungtys“, skirtos susitikti, bendrauti, dalintis žiniomis, patirtimis bei profesinėmis galimybėmis.

Bendrystė, reikalinga Lietuvai

„Pasaulis pasikeitė. Dėl išaugusio tempo, technologijų plėtros, galiausiai, dėl sumažėjusio Lietuvos gyventojų skaičiaus, turime pradėti gyventi bendriau. Jau nuo mokyklos suolo turėtų užsimegzti bendravimas su universitetu ir verslu“, – atidarydamas renginį sakė VDU rektorius prof. Juozas Augutis. Anot jo, dabar ypač svarbu suprasti, kad praėjo tie laikai, kai žmogaus gyvenimas skirstėsi į konkrečius etapus: mokykla, universitetas, darbas.

„Nors universitete vyksta daug didelių renginių, bet pirmą kartą pavyko taip koncentruotai susirinkti visiems į vieną vietą. VDU studentai, dėstytojai, alumnai, moksleiviai iš visos Lietuvos ir verslo bei organizacijų atstovai sudaro tą bendrystę, kuri yra be galo reikalinga Lietuvai. Esu įsitikinęs, kad tai yra ilgos tradicijos pradžia“, – teigė VDU rektorius.

VDU rektorius Juozas Augutis

Renginį atidarė diskusija „VDU jungia“, suvienijusi studentus, dėstytojus ir absolventus. Vienas iš jų – VDU absolventas Mantas Kalnietis, kuris, pabaigęs krepšininko karjerą į VDU sugrįžo įgyti magistro laipsnį Verslo ir entreprenerystės programoje, o taip pat dėstyti sporto pedagogikos studentams. Jis teigė universitetą vis dar bandantis prisijaukinti – bakalaurą derindamas su krepšininko karjera negalėjęs patirti tikro studentiško gyvenimo, apie kurį visi pasakojo.

„Dabar grįžęs į magistro studijas bandau pajusti viską, kas čia vyksta“, – „Kauno Žalgiris“ futbolo klubo prezidentu dirbantis M. Kalnietis universitete ne tik mokosi, bet ir kartu jungia dėstytojo pareigas.

„Nesijaučiu dėstytoju, labiau dalinuosi patirtimi, noriu studentams suteikti kaip galima daugiau žinių, kurių jiems prireiks tampant treneriais“, – M. Kalnietis prisipažino, kad nors dabar užima oficialesnes pareigas, savo asmenybės pagal tai nekeičia. „Būkit savimi, darykit, kas jums labiausiai patinka. Jei esate crazy, tai tokiais ir būkite“, – sakė jis.

Svarbiausia – bendruomenė

Diskusijoje dalyvavusi VDU absolventė Vaida Matijošaitė, Inovacijų agentūroje dirbanti darbdavio įvaizdžio formavimo komunikacijos vadove, akcentavo bendruomenės svarbą: „Man pirmas žodis, pagalvojus apie universitetą, yra bendruomenė. Tai labai pajutau, kai teko baigti studijas per karantiną ir bakalaurą gintis sėdint bendrabutyje – buvo keista nematyti kolegų, dėstytojų. Kai baigiau universitetą, pajutau identiteto krizę, supratau, kaip svarbu yra priklausyti bendruomenei, o geriausia bendruomenė man buvo universiteto.“

Jai pritarė ir Psichologijos pirmakursis, išskirtinės VDU 35-mečio stipendijos laimėtojas Simonas Surdokas, pabrėždamas, kad kiekvienas universitete esame jungtis. Vaikinas, supratęs kad dideliam skaičiui kursiokų natūraliai nepavyks susibendrauti, pradėjo organizuoti piknikus ir pasibuvimus.

„Man universitetas ir gyvenimas šiuo metu yra ties lygybės ženklu. Yra toks posakis: jei myli savo darbą, nereikės dirbti nė vienos dienos, tai man atrodo, kad universitete aš ne studijuoju, o gyvenu“, – sakė pirmakursis, juokaudamas, kad vis dar į VDU žiūri pro rožinius akinius.

Absolventė V. Matijošaitė teigė jaučianti didelį universiteto norą išlaikyti ryšį su savo absolventais: „Manęs visuomet laukia, tik reikia ateiti. Lygiai taip pat savo duris moksleiviams bei studentams turėtų atverti ir verslai“.

Davė pagrindą būti žmogumi

Pasak VDU alumnės, bendruomenė ir kontaktai, kuriuos ji užmezgė VDU, padėjo ateiti į verslą ir būti tokia specialiste, kokia yra dabar. „Tikrai įsitikinau, kad VDU davė didelį pagrindą būti žmogumi, suformavo stiprius socialinius įgūdžius, ir tai man ypatingai padeda dirbti su žmonėmis, – sakė V. Matijošaitė, tikindama, kad profesinėje veikloje iš karto atpažįstanti VDU absolventus. – Prie to žmogaus gali prieiti, jis yra šiltas, jauti kad gali bendrauti ir rasti ryši. Labai svarbu yra santykis“.

Būsimasis psichologas S. Surdokas, prieš tai išbandęs IT studijas Kauno technologijos universitete, prisipažino, kad meilė universitetui buvo du kartus, bet antrąjį kartą ji stipresnė. „Tarp manęs ir KTU buvo buitiakas, nebuvo jokios aistros“ – juokiasi vaikinas.

Anot jo, moksleiviai ir studentai yra arčiausiai universiteto kuriamų jungčių – jie gali daugiausia iš šio ryšio pasiimti ir gauti naudos. Tad kvietė visus būti drąsiais ir naudotis VDU jungtimis: „Eikit ir darykit, ir pamatysite, kaip po truputį megsis tas jungčių tinklas“.

Įkvėpimas iš sėkmės istorijų

Renginio metu moksleiviai galėjo dalyvauti specialioje programoje „Matuokis profesiją“, kur susipažino su universiteto bendruomene ir absolventais. Buvę VDU studentai dalinosi savo patirtimi, pasakojo apie profesinius kelius ir davė naudingų patarimų, kaip atrasti savo ateities karjerą.

Apie mokytojo darbo iššūkius su moksleiviais dalinosi geografijos mokytojas, Jaunųjų keliautojų klubo vadovas Mantas Karanauskas, pabrėždamas, kad nors savo darbą jis labai mylintis, susiduriantis ir su visokiausiais sunkumais. „Per mano pirmąją pamoką mokiniai man pridėjo ant kėdės smeigtukų. Aišku, aš juos pastebėjau, pasikalbėjome, ir daugiau tai nepasikartojo“, – mokytojas klausytojams pasakojo, kaip kasdieniniai iššūkiai gali atverti naujas galimybes.

VDU Žemės ūkio akademijos absolventė ir UAB „Agrokoncerno grupė“ Marketingo ir komunikacijos skyriaus projektų vadovė Živilė Mediekšienė drąsino moksleivius niekada nenuleisti rankų, nes pasiekti karjeros aukštumas galima bet kokiame amžiuje. Kalbėdama apie studijas VDU moteris pasakojo, kad studijos ją pačią pasirinko, bet niekada dėl to nesigailėjo: „Aš galėjau save realizuoti, papuoliau į nuostabią bendruomenę, kuri domėjosi studentais, stengdavosi suburti, paskatinti, inicijuoti, kad išsakytume savo mintis ir prisidėti prie studijų kokybės tobulinimo, ir tai labai jaučiasi lyginant su kitais universitetais“.

Po studijų į VDU sugrįžęs dirbti laisvai samdomas operatorius, prodiuseris, montažo režisierius Vytautas Valaitis iš skirtingų Lietuvos kampelių atvykusius moksleivius skatino rinktis Kauną. „Niekada negalvojau stoti į Vilnių, nes esu iš Gargždų ir Kaunas logistiškai visuomet man buvo patogesnis. Tačiau ne tik dėlto – Kaunas visuomet buvo kompaktiškesnis ir, nors teoriškai žmonės sako, kad Vilnius yra galimybių miestas, yra nemažai mano draugų, kurie studijavo Vilniuje ir grįžo į Gargždus nieko nepešę“, – pasak vaikino, iš tikrųjų, svarbu ne miestas, o kiek tu pats pasiruošęs įdėti pastangų.

Jaunimo reikalų agentūros vyriausioji specialistė, projektų koordinatorė Solveiga Skaigirytė moksleiviams pasakojo apie VDU baigtas Socialinės antropologijos studijas. „Manęs klausinėjo, ar aš būsiu kaip ta moteris iš serialo „Kaulai“, apžiūrinėsiu kaukoles ir sakysiu, kiek metų buvo žmogui“, – juokėsi absolventė, prisiminusi, kaip sunku buvo paaiškinti aplinkiniams, ką studijuoji. Anot jos, studijose nebuvo tikslo išmokti viską – pasiimdavo tik tai, kas buvo įdomu, ir ką norėtų ateityje pritaikyti savo profesijoje, o tai padaryti padėjo platus pasirenkamųjų dalykų sąrašas.

Su moksleiviais susitiko ir savo sėkmės istorijomis taip pat dalinosi TV3 grupės sporto komentatorius, Krepsinis.net krepšinio žurnalistas, VDU Teisės studijų absolventas Jonas Lekšas, kultūros ekspertas ir komunikacijos specialistas Julijus Grickevičius, Higienos instituto Psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos skyriaus vadovė Sandra Getautė ir muzikos atlikėjas bei prodiuseris Jonas Matusevičius – Palmės Žiedas.

Studentams buvo dedikuota „Karjeros diena“, kuri suteikė galimybę susipažinti su daugiau nei 30 įmonių ir organizacijų atstovais, tokiomis kaip „Kauno grūdai“, „Rovaltra“, „Užimtumo tarnyba“, „Hoptrans“, „Citco“, „Evolution“ ir kt. Karjeros mugėje studentai turėjo galimybę išgirsti apie naujausias darbo rinkos tendencijas, užmegzti svarbius ryšius ir net sudalyvauti gyvuose darbo pokalbiuose.

Absolventų susitikimai ir šventinis koncertas

VDU absolventai ne tik dalinosi savo patirtimi su moksleiviais, bet ir prisiminė studijų metus bei susitiks su bendrakursiais ir senais draugais „Absolventų dienoje“. VDU absolventų klubas kvietė į diskusiją, kurioje svarstė, kaip absolventams geriausia įsisavinti naujas kompetencijas ir realizuoti savo darbinis patirtis, taip pat buvo pristatytos VDU absolventų edukacinės programų idėjos. Konferencijoje anglų kalba „Liberal Arts: Navigating Careers, Personal Growth, and the AI Era“ VDU absolventai pasidalino patirtimi apie tai, kaip laisvųjų menų principai padėjo jiems karjeroje įveikti iššūkius ar naviguoti jų karjeros kelią tinkama linkme.

VDU Jungčių kulminacija – visai universiteto bendruomenei skirtas šventinis VDU atkūrimo 35-mečiui dedikuotas koncertas, kuriame skambėjo 9-ojo deš. populiariausios dainos.

Koncerte pasirodė VDU Kamerinis orkestras (vyr. dirigentas Vytautas Lukočius), VDU Muzikos akademijos Džiazo katedros atlikėjai Adrijus Kudaba (gitara), Deividas Pileckas (klavišiniai), Julijus Sipavičius (mušamieji) ir solistai Justinas Lapatinskas (VDU Muzikos akademijos absolventas) ir Vytautė Tamutytė (VDU Muzikos akademijos studentė).

Programoje skambėjo grupių „Antis“, „Foje“, „Rondo“, „Poliarizuoti stiklai“, „Rebelheart“, „Kardiofonas“ dainos bei atlikėjų Kastyčio Kerbedžio, Ovidijaus Vyšniausko, Vytauto Kernagio ir Eurikos Masytės populiariausi kūriniai.

RENGINIO GALERIJA