Ukrainos Aukščiausiosios Rados atstovei – VDU šimtmečio medalis

518

Rugsėjo 26 d. VDU Ukrainos centre lankėsi Ukrainos Aukščiausiosios Rados Tarpparlamentinių ryšių – Draugystės su Lietuva – grupės delegacija. Jos nariams pristatyta Lietuvos ir Ukrainos pirmųjų ponių iniciatyva įkurto VDU Ukrainos centro istorija, teikiamos paslaugos ir veiklos, įgyvendinami projektai.

„Centras yra tapęs tvirtu tiltu tarp Lietuvos ir Ukrainos. Norėčiau padėkoti Jums už galimybę pažinti tuos šviesius, drąsius, stiprius, talentingus, naujovėmis besidominčius ir į priekį žengiančius žmones, kuriuos sutinku būtent Ukrainos centre. Bendraujant su jais ir kitais ukrainiečiais ne kartą teko įsitikinti, kad mūsų valstybes jungia bendros vertybės ir bendras suvokimas apie tai, kas yra žmogiška, o kas ne“, – sakė pirmoji Diana Nausėdienė.

Pirmoji ponia akcentavo, jog pagrindinės Ukrainos centro veiklos nukreiptos į pagalbą moterims ir vaikams, kurie buvo priversti palikti Tėvynę prasidėjus Rusijos agresijai. Įstaigos veikla startavo nuo psichologinės pagalbos teikimo moterims ir vaikams, grupinės meno, šokio terapijos sulaukdavo vis daugiau dalyvių. Vėliau pradėjo burtis meno kolektyvai – vaikų, moterų chorai, šokių grupės. Atsirado galimybė mokytis kalbų – anglų, lietuvių, ukrainiečių. Vis daugiau užsiėmimų ukrainiečiams pradėjo vesti patys ukrainiečiai, šiandien tokių užsiėmimų skaičius Ukrainos centre siekia 80 procentų.

2022 metais Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rengiamuose lietuvių kalbos, anglų kalbos ir ukrainiečių kalbos kursus lankė daugiau nei 4000 ukrainiečių, Ukrainos centrą aplankė daugiau nei 27 513 lankytojų.

Susitikimo metu  VDU Komunikacijos prorektorė Vilma Bijeikienė  kalbėjo apie universiteto indėlį, lietuvos diasporą ir akademinę tinklalaiveiką. Kartu su VDU Gamtos mokslų fakulteto dekanu Sauliumi Mickevičiumi įteikė jubiliejinį VDU šimtmečio medalį Ukrainos Aukščiausiosios Rados Tarpparlamentinių ryšių su Lietuvos Respublika parlamentinės grupės pirmininkei Julijai Ovčinikovai. Šiam jubiliejiniam VDU šimtmečio medaliui, įsteigtam Lietuvos universiteto įkūrimo metinėms, VDU Gamtos mokslų fakultetas nominavo Juliją Ovčinikovą.

2016 m. Donecko V. Stuso nacionalinio universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su VDU dėl bendrų dvigubo diplomo studijų vykdymo biologijos ir aplinkotyros studijų kryptyse. Tuomet Julija Ovčinikova buvo Donecko V. Stuso nacionalinio universiteto Biologijos fakulteto dekanė, aukštoji mokykla buvo pasitraukusi į Vinicą.  Keturi šio  universiteto absolventai baigė doktorantūros studijas VDU Gamtos mokslų fakultete.

Dėl savo aktyvios pilietinės pozicijos Donecko V. Stuso nacionalinio universitetas 2015 metais yra gavęs Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) analitinio centro „Atlantic Council“ įsteigtą Laisvės apdovanojimą.

Ukrainos Aukščiausiosios Rados Tarpparlamentinių ryšių su Lietuvos Respublika parlamentinė grupė įkurta 2019 m., jai vadovauja deputatas Ihoris Huzas ir pirmininkė Julija Ovčinikova.

Grupės nariai dirba siekdami stiprinti ryšius tarp Lietuvos ir Ukrainos savivaldos atstovų, skatina miestų bendradarbiavimą ir partnerystę, sprendžia aktualius Ukrainos vystymosi klausimus, aktyviai dalyvauja įgyvendinant bendrus kultūros ir infrastruktūros projektus, o karo metu rūpinasi Lietuvoje įsikūrusiais ukrainiečiais, kartu su Lietuvos Tarpparlamentinės draugystės grupės nariais aktyviai užsiima humanitarine veikla.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos  nuotraukos/ Eitvydas Kinaitis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus