Ukrainiečių jaunimo Kaune siekis – grįžti kurti europietiškos Ukrainos

431

Gegužės 23 d. 15 val. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Mažojoje salėje rinkosi moksleiviai bei VDU studentai iš Lietuvos ir Ukrainos. Jaunimas kartu su VDU profesorium Gintautu Mažeikiu dalyvavo diskusijoje „Europa ir Ukraina – šiandien ir rytoj“ ir pradėjo Think Tank (liet. Idėjų kalvė) tradiciją universitete, atkeliaujančią iš Ukrainos centro Vilniuje.

Veiklų ir idėjų tęstinumas

„Džiugu, kad VDU įsteigtame Ukrainos centre Vilniuje jau kurį laiką vykstančios idėjų kalvės apie Ukrainos ateitį, jos atstatymą po karo, eurointegracijos perspektyvas atvyko ir pas mus. Šis renginys – tai Ukrainos centro veiklų ir idėjų plėtra Kaune. Ir toliau bursime ukrainiečius moksleivius bei studentus į temines diskusijas, pažinimo vakarus, į bendras veiklas kviesime jungtis visus VDU studentus, besidominčius Ukrainos ir visos Europos ateitimi“, – pasakojo Komunikacijos prorektorė doc. Vilma Bijeikienė.

Anot jos, tokių renginių reikšmingumą patvirtino ukrainiečių moksleivių iš „Herojaus“ mokyklos mintys, išsakytos VDU vykusioje diskusijoje. Esą jų tikslas šiuo metu Lietuvoje įgyti gerą išsilavinimą, išmokti kalbų ir grįžti į savo šalį, taip prisidedant prie modernios europietiškos Ukrainos kūrimo.

Renginyje vyko inscenizuota prof. G. Mažeikio spaudos konferencija, kurioje, atsakydamas į gausius ukrainiečiai moksleivių ir studentų klausimus, profesorius dalinosi įžvalgomis, ką Ukraina turi nuveikti kelyje į Europos Sąjungą. Vyko loterija, kurioje atsakius į klausimus apie Europos Sąjungą, buvo galima laimėti knygas lietuvių ir ukrainiečių kalbomis. Į diskusiją įsijungė ir VDU Akademinio politologų klubo nariai.

Buria ukrainiečių bendruomenę

2022-ųjų vasarą VDU Švietimo akademijoje Vilniuje įsikūręs Ukrainos centras per nepilnus metus tapo ukrainiečių antraisiais namais. Birželio 11 d. Lietuvos ir Ukrainos pirmųjų ponių Dianos Nausėdienės ir Olenos Zelenskos iniciatyva Vilniuje, simboliškai – ukrainiečių poeto Taraso Ševčenkos vardo gatvėje, duris atvėręs Ukrainos centras kiekvieną mėnesį sulaukia apie du tūkstančius lankytojų.

Ukrainos centre lankosi tiek vaikai, tiek suaugusieji. Erdve aktyviai naudojasi Ukrainos menininkai, rengiantys dailės ir meno terapijos kursus, o bendradarbiaujant su Ukrainos šeštadienine mokykla, kurioje mokomasi gimtosios ukrainiečių kalbos, vedami kūrybiniai užsiėmimai vaikams.

Centre veikia ukrainiečių mėgėjų choras, pasirodantis įvairiuose renginiuose, rengiamos vokalo ir fortepijone pamokos suaugusiesiems ir vaikams, vyksta ukrainiečių liaudies šokiai ir daugybė kitų kūrybinių užsiėmimų. Centro ukrainiečių mėgėjų kolektyvai šoko bei dainavo ir pačiai Belgijos karalienei, karališkajai šeimai besilankant Lietuvoje. Centre rengiamos parodos, vyksta meninių ir socialinių projektų pristatymai, organizuojami istorinių įvykių minėjimai.

Metų pabaigoje Ukrainos centre buvo vykdomi lietuvių kalbos ir kultūros, taip pat anglų kalbos kursai, kuriuose kalbų mokėsi apie šimtą ukrainiečių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus