UKI kviečia dalyvauti seminaruose apie mediaciją, mokant/is kalbų

1454

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Užsienio kalbų instituto (UKI) bendradarbiavimas su Lietuvos bendrojo lavinimo ir profesinio rengimo mokyklomis prasidėjo nuo bendrų projektų ir daugiakalbystės puoselėjimo idėjos. 2011–2013 m. UKI vykdytas ES struktūrinių fondų paramos projektas „Užsienio kalbos ir dalyko sinergija“ suteikė galimybę 121 Lietuvos pedagogui patobulinti anglų, vokiečių arba prancūzų kalbos komunikacinę kompetenciją, ugdyti dalyko leksikos užsienio kalba taikymo gebėjimus, taikyti inovatyvias mokymosi strategijas ir aktyviuosius metodus dalyko mokyme.

Nuo to laiko UKI tęsia tradiciją padėti pedagogams tobulinti kalbinę, tarpkultūrinę ir didaktinę kompetencijas. Mokytojai, integruojantys ar ketinantys integruoti dalyko ir kalbos dėstymą arba dirbantys tarptautinio bakalaureato programoje, nuolat tobulina anglų kalbos komunikacinę ir didaktinę kompetencijas UKI. UKI dėstytojai kviečiami stebėti integruotų pamokų, diskutuoti apie mokymo iššūkius daugiakalbėje klasėje, kurioje mokosi imigrantų ar remigrantų vaikai. Kiekvieno vaiko kalbai ir kultūrai jautrus mokymas atveria naujas galimybes ugdyti ne tik dalykines, bet ir emocines vaikų kompetencijas.

UKI dalyvavimas ES projekte „MiLLat – mediacija kalbų mokyme/si“ suteikė galimybes sutelkti kalbų dėstytojų komandą iš Suomijos, Lenkijos, Čekijos ir Lietuvos bei išbandyti, kaip mediacija gali būti taikoma kalbų mokyme. Projekto vadovė VDU Daiva Pundziuvienė teigia, kad mediacija, t. y. mokytojo / mokinio kalbinė parama kitam mokiniui, padeda ugdyti ne tik mokinių kalbines ar dalykines, bet ir socialines emocines kompetencijas bei empatiją, kurios dar taip trūksta mokinių gretose. Juk mokantis bendradarbiauti, suprasti ir padėti mokymosi draugui, galima lengviau suvokti dalyką ir patobulinti kalbą.

Seminarai apie mediaciją vyks: 2020 m. gruodžio 8 ir 9 d., 16:00-17:15 val.

Tikslinė grupė: kalbų mokytojai ir dėstytojai; mokytojai, dėstantys / planuojantys dėstyti dalyką integruotai

Infomacija apie seminarus ir registracija:  uki.vdu.lt/seminaras

Būtina išankstinė registracija. Seminaro dalyvių skaičius ribotas.

Prisijungimo prie seminarų nuoroda bus išsiųsta iš anksto užsiregistravusiems asmenims.

Seminarų įrašus galėsite rasti UKI „Facebook“ puslapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus