Trijose šalies gimnazijose bus įsteigtos VDU Filosofijos klasės

918

Rugpjūčio 24 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektorius prof. Juozas Augutis pasirašė bendradarbiavimo sutartį su trimis šalies gimnazijomis, kuriose bus steigiamos VDU Filosofijos klasės. Sutartis pasirašyta su Šiaulių universitetine (atstovaujama direktorės Ingos Žemaitienės), Pakruojo „Atžalyno“ (atstovaujama direktorės Astos Valuntienės) ir Radviliškio Lizdeikos (atstovaujama direktorės Inos Bajarauskaitės) gimnazijomis.

Tarp pagrindinių universiteto ir gimnazijų įsipareigojimų – skatinti tarpusavio bendradarbiavimą įgyvendinant ugdymo kokybę universiteto vardo klasėje, organizuojant studentų praktikas, rengiant ir atliekant bendrus projektus. Universitetas taip pat įsipareigoja sudaryti sąlygas gimnazijoms pasinaudoti universiteto moksliniais bei organizaciniais ištekliais vykdant ir įgyvendinant bendrus renginius, seminarus, mokymus, konferencijas.

Pasak VDU studijų prorektorės dr. Simonos Pilkienės, šia gražia iniciatyva trys mokyklos susivienija išlaikyti filosofijos kryptį ugdyme. „Juk ir moksliniais tyrimais yra įrodyta, kad moksleiviai, kurie mokosi filosofiją, yra geri matematikai“, – kalbėjo dr. S. Pilkienė.

Šiai prorektorės minčiai pritarė ir universiteto rektorius prof. J. Augutis, pabrėždamas, jog filosofijos mokymasis padeda moksleiviams geriau įsisavinti ne tik tiksliųjų mokslų, bet ir kitų sričių žinias – tarp jų ir istorijos ar kalbų. „Šia sutartimi ne tik įsteigiame VDU vardo klases gimnazijose, bet ir norime skatinti mokyklų tarpusavio bendradarbiavimą tiek ugdymo, tiek mokytojų rengimo srityse“, – džiaugėsi J. Augutis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus