„Transform4Europe“ kultūros festivalis: meniniai projektai ir sportas

Meno ir kultūros profesionalų vedamos kūrybinio rašymo, fotografijos, filmų kūrimo, dailės, šokio dirbtuvės, kitų kultūrų pažintis per kalbą – tai tik dalis pirmojo „Transform4Europe“ Europos kultūros festivalio veiklų. Šiemet jos į Kauną, Europos kultūros sostinę 2022, sukvietė net kelis šimtus svečių iš septynis universitetus vienijančio aljanso „Transform4Europe“ partnerių universitetų.

„Džiugu, kad pirmasis aljanso susitikimas po ilgalaikio pandemijos apriboto bendravimo sutelkė į studentų renginį. Mus, renginio organizatorius, maloniai nustebino jų itin didelis susidomėjimas ir įsitraukimas į kūrybines veiklas. Įvairių programų studentai – nuo informatikos, genetikos, inžinerijos ar teisės ir filologijos – pirmą kartą susitiko sukurti bendrą meninį projektą. Mes džiaugėmės jų atradimais ir pasirodymais, o jie – netikėtomis savo galimybėmis“, – teigė VDU „Transform4Europe“ institucinė koordinatorė prof. Ineta Dabašinskienė. Tikimasi, ši iniciatyva bus gera pradžia aljanso universitetams tęsti kūrybinius projektus.

„Transform4Europe“ Europos kultūros festivalis subūrė ne tik akademinę bendruomenę, bet ir kauniečius bei miesto svečius. Daug lankytojų šokiais ir dainomis pritraukė renginys VDU Žemės ūkio akademijos miestelyje – jis kvietė mokytis kalbų bei pažinti kultūras pusryčiaujant.

Festivalio metu VDU daugiafunkcinis mokslo ir studijų centras vienam vakarui virto tikru modernios kultūros aviliu. Lydint gyvai muzikai, įvairiose pastato erdvėse buvo galima stebėti studentų sukurtus vaizdo įrašus, portretų fotografijas, perskaityti savo kūrybą, grožėtis jautriais poetiniais koliažais, piešiniais ir tapyba ant sienų ar stebėti modernaus šokio pasirodymą.

Europos studentai kartu minėjo ir VDU šimtmetį, dalyvaudami universiteto šimtmečiui skirtame maratono renginyje. Dalyvių pažintį su Kaunu paįvairino galimybė įsilieti į Europos kultūros sostinės organizuojamus renginius. Kitas T4EU Europos kultūros festivalio renginys vyks Lenkijoje.

Kviečiame žiūrėti festivalio vaizdo įrašą:

Daugiau festivalio akimirkų:

Nuotraukų autoriai: Dovydas Beržinis ir Ugnė Serapinaitė

The content of this publication represents the views of the author only and is his/her sole responsi-bility. The European Commission and the Agency do not accept any responsibility for use that may be made of the information it contains.