Tarptautinis bendradarbiavimas Juodosios jūros regione (TPSV)

  • Dalyko kodas: TPV 4018
  • Dalyko grupė: C
  • Apimtis ECTS kreditais: 4
  • Pavadinimas anglų kalba: International Cooperation in the Black Sea Region
  • Dalykas atestuotas: 2021-03-05
  • Atestacija galioja iki: 2024-03-01
  • Dalyko aprašo rengėjas(-ai):

    Doc. Dr. Sima Rakutienė, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas

Dalyko anotacija lietuvių kalba

Šiame kurse yra analizuojamos tarptautinio bendradarbiavimo Juodosios jūros regione formos ir paskirtis. Kurso metu yra studijuojamos ir lyginamos svarbiausių regioninių veikėjų ( nacionalinių ir ne valstybinių) vykdomos strategijos Juodosios jūros regione, esminės problemos dėl skirtingų, konfliktuojančių aplink Juodąją jūrą esančių valstybių nacionalinių interesų, skirtingos galios/pajėgumų; analizuojamos Europos Sąjungos ir JAV politinės iniciatyvos ir jų paskirtis.

Dalyko anotacija užsienio kalba

The course is aimed to analyze the forms and goals of international cooperation in the Black Sea region. During the course the main strategies of national and non-Governmental actors will be studied and compared; basic problems and conflicting national interests of the states situated around the Black region will be analyzed as well as their power/abilities; the political initiatives of the European Union and the USA will be studied.

Dalyko studijų rezultatai

Žinoti pagrindinius veikėjus ir jų interesus Juodosios jūros regione.
Apibūdinti tarptautinių organizacijų aplink Juodąją jūrą genezę ir politinius tikslus.
Paaiškinti Europos Sąjungos politines iniciatyvas Juodosios jūros regiono atžvilgiu.
Apibūdinti regioninio, dvišalio, daugiašalio, subregioninio bendradarbiavimo Juodosios jūros regione formas ir tikslus .
Palyginti valstybių nacionalines strategijas Juodosios jūros regiono atžvilgiu.

Dalyko turinys

Juodosios jūros regiono formavimasis ir samprata : teoriniai paaiškinimai; Rusijos politika ir interesai Juodosios jūros regione; Ukrainos ir Moldovos interesai ir daugiašalė politika; Pietų Kaukazo šalys: nacionaliniai Armėnijos , Azerbaidžano ir Gruzijos interesai . Iš vaidmuo Turkijos į Juodosios jūros regione; Politika ir interesai JAV į Juodosios jūros regioną. ES iniciatyvos.
Tarptautinių organizacijų ir forumų aplink Juodąją jūrą genezė ir strategijos ; Juodosios jūros ekonominio bendradarbiavimo organizacija; GUUAM grupė ir kt.
ES interesai ir strategija Juodosios jūros regiono atžvilgiu: energingos iniciatyvos ir projektai (NABUCO); Juodosios jūros sinergija.
Tarptautinių organizacijų ir forumų aplink Juodąją jūrą genezė ir strategijos . ES interesai ir strategija Juodosios jūros regiono atžvilgiu. Nevyriausybinių veikėjų vaidmuo Juodosios jūros regione: Juodosios jūros forumas; euroregionai ir tarpvalstybiniai projektai; regioninis sektorinis bendradarbiavimas (aplinka, energetika ir kt.).
Rusijos politika ir interesai Juodosios jūros regione; Ukrainos ir Moldovos interesai ir daugiašalė politika; Pietų Kaukazo šalys: nacionaliniai Armėnijos , Azerbaidžano ir Gruzijos interesai . Iš vaidmuo Turkijos į Juodosios jūros regione; Politika ir interesai JAV į Juodosios jūros regioną. ES iniciatyvos.

Dalyko studijos valandomis

Paskaitos (P) 30 val.
Konsultacijos 15 val.
Darbas grupėse 15 val.
Namų darbų rengimas 20 val.
Savarankiškas darbas 50 val.
Iš viso 130 val.

Studijų rezultatų vertinimas

Tarpinis atsiskaitymas – 25%, namų darbai ir komandinis darbas – 25%, egzaminas – 50%

Literatūra

1. 2004 Regions and powers :the structure of international security /Barry Buzan and Ole Wæver Cambridge : Cambridge University Press
N 2007 Politics without sovereignty : a critique of contemporary international relations / edited by Christopher Bickerton, Philip Cunliffe and Alexander Gourevitch London : UCL
2009-2020 Newly Published articles in periodical journals such as „Southeast European and Black sea studies“ and etc. Taylor&Francis online
2005 Armenian-Turkish relations: what shall be done and what is awaiting us? ;New Еurope and South Caucasus, perspectives of the New Neighborhood Policy ; Constitutional Amendments in South Caucasus, legal and Political Perspectives, materials of seminars, 2005, Yerevan, Armenia /[general editor Stepan Grigoryan]. Yerevan, Armenia
Papildoma literatūra
1. 2018 S.Rakutienė. Fatigue within the EU’s Eastern partnership. Baltic Journal of Law and Politics Vytautas Magnus University Free access online