Teisinė praktika

  • Dalyko kodas: TEI 5033
  • Dalyko grupė: C
  • Apimtis ECTS kreditais: 16
  • Pavadinimas anglų kalba: Legal Practice
  • Dalyko aprašo rengėjas(-ai):

    Dr. Mindaugas Bilius

Dalyko anotacija lietuvių kalba

Baigę praktiką studentai gebės: apžvelgti įvairių institucijų, įstaigų bei organizacijų, kuriose atliekama praktika, veiklos bei darbo organizavimo tvarką, struktūrą, funkcijas; rasti ir įvertinti įvairių institucijų, įstaigų bei organizacijų, kuriose atliekama praktika, veiklą reglamentuojančius teisės aktus; rengti teisinių dokumentų projektus; analizuoti ir spręsti praktines situacijas; pritaikyti teisines teorines žinias praktinėje veikloje; integruoti tam tikros teisės šakos nuostatas į įvairius teisinius dokumentus; rasti ir įvertinti įvairių institucijų, įstaigų bei organizacijų, kuriose atliekama praktika, vertybes bei normas, tuo pačiu išmokdami jas gerbti ir atsakingai jomis naudotis.

Dalyko anotacija užsienio kalba

The goal of a legal practice is to provide the students practical legal skills in the various spheres of law. The legal practice has to take place in courts, law offices, and prosecutor offices, private and state enterprises (legal departments), public institutions, other organizations, etc. During the legal practice students are expected to apply legal theoretical skills in practice.

Būtinas pasirengimas dalyko studijoms

Teisės teorija, Administracinė teisė ir procesas I ir II, Baudžiamojo proceso teisė I ir II, Civilinio proceso teisė I ir II, Civilinė teisė I ir II.

Dalyko studijų rezultatai

1. Paaiškinti, analizuoti, vertinti teisės normų kūrimą, teisės aktams keliamus reikalavimus, teisės normų realizavimo būdus, požymius ir stadijas;
2. Paaiškinti, taikyti, analizuoti bei vertinti konstitucinės teisės, administracinės teisės ir administracinio proceso, baudžiamosios teisės ir baudžiamojo proceso, civilinės teisės ir civilinio proceso, darbo ir socialinės apsaugos teisės principus ir teisinių institutų turinį nacionalinio, Europos Sąjungos ir tarptautinio lyginamojo teisinio reguliavimo kontekstuose;
3. Interpretuoti teisei reikšmingus duomenis naudojant įvairias teisės doktrinas, formuluoti išvadas;
4. Atlikti teisės taikymo procedūras ir rengti teisės taikymo aktus;
5. Organizuoti teismo posėdį, fiksuoti jo eigą ir tvarkyti bylas, naudoti teisinės raštvedybos įgūdžius;
6. Rengti įstatymų ir kitų norminių teisės aktų projektus;
7. Susieti įvairias teisines idėjas ir argumentuoti sprendimus dėl teisinių konfliktų sureguliavimo;
8. Kelti ir atskleisti hipotezes, tyrimo uždavinius ir tikslus;
9. Rašyti esė, formuluoti mokslinio pobūdžio uždavinius ir išvadas, rengti ir pristatyti ataskaitas;
10. Argumentuoti remiantis turimais duomenimis, perteikti sudėtingas žinias;
11. Susirasti ir kritiškai vertinti informacijos šaltinius, naudotis įvairiomis šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis.
12. Planuoti, organizuoti ir kontroliuoti individualią veiklą ir darbo laiką, paskirstyti ir koordinuoti darbo užduotis, dirbti savarankiškai ir komandoje, bendradarbiauti;
13. Analizuoti įvairius tekstus ir įvertinti jų teisinį pobūdį;
14. Analizuoti konfliktines situacijas, jas teisiškai spręsti, nustatyti ir nagrinėti faktines teisinės bylos aplinkybes, teisės požiūriu kvalifikuoti byloje nustatytas faktines veikas ir susidariusius visuomeninius santykius.

Dalyko turinys

Įvairių institucijų, įstaigų bei organizacijų, kuriose atliekama praktika, veiklą reglamentuojančių teisės aktų suradimas ir įvertinimas;
Teisinių dokumentų projektų rengimas;
Praktinių situacijų analizė ir sprendimas;
Teisinių teorinių žinių pritaikymas praktinėje veikloje;
Teisės šakų nuostatų integravimas į įvairius teisinius dokumentus.

Dalyko studijos valandomis

Studento savarankiškas darbas – 427 val. (individualiai paskirtų užduočių atlikimas, komandinis darbas, praktikos dienoraščio ir praktikos ataskaitos rašymas)

Studijų rezultatų vertinimas

Praktikos vadovo (mentoriaus) vertinimas 40% Praktikos vertinimo komisijos vertinimas 60%

Literatūra

1. 2011 LR Advokatūros įstatymas
2. 2011 LR Prokuratūros įstatymas
3. 2011 LR Teismų įstatymas
4. 2011 LR Vietos savivaldos įstatymas
5. 2011 įvairių ministerijų nuostatai, įvairūs etikos kodeksai ir pan.