Lietuvių filologija ir leidyba

STUDIJŲ REZULTATAI

Baigę lietuvių filologijos ir leidybos studijų programą absolventai gebės:
  • Apibūdinti pagrindines moderniosios kalbotyros ir literatūrologijos mokslo kryptis ir susieti su praktine humanitaro veikla.
  • Paaiškinti leidybos principus ir praktiškai pritaikyti leidybos ir medijų technologijas.
  • Pritaikyti kalbotyros, literatūrologijos, leidybos, medijų technologijų žinias bei metodus įvairiose mokslo srityse.
  • Suklasifikuoti ir išanalizuoti tiriamąją medžiagą, padaryti argumentuotas išvadas taikant moderniosios kalbotyros bei literatūrologijos tyrimo metodus.
  • Parengti formaliuosius mokslo darbų reikalavimus atitinkantį tiriamąjį darbą ir jį pristatyti pagal akademinio, profesinio diskurso reikalavimus.
  • Apibrėžti sakytinės ir rašytinės bendrinės kalbos normas; jas pritaikyti rengiant, redaguojant, verčiant bendro ir specializuoto (literatūrinius, mokslinius, reklamos, teisinius, žiniasklaidos ir kt.) pobūdžio tekstus.
  • Apibrėžti literatūrą kaip reiškinį ir procesą, apimantį visuomenines bei kultūrines literatūros kūrimo, recepcijos, platinimo, panaudojimo, tekstų sudarymo ir žanrų raidos sąlygas.
  • Surasti reikalingą informaciją, ją suklasifikuoti, objektyviai interpretuoti, įvertinti ir numatyti jos panaudojimo galimybes naudojantis naujausiomis kalbos ir literatūros analizės, apdorojimo, kaupimo, saugojimo, teksto tvarkybos ir leidybos technologijomis ir įvairiais šaltiniais (literatūros archyviniu rankraštiniu paveldu, bibliotekų fondais).
  • Paaiškinti kalbą ir literatūrą kaip visumą, aprėpiančią visus lygmenis, ir kaip socialinį, informacijos perdavimo, tautos bei individo mentalitetą atspindintį ir formuojantį reiškinį.
  • Suplanuoti darbo laiką dirbant savarankiškai bei komandoje.
  • Susieti teorines ir praktines žinias bendraujant bei bendradarbiaujant raštu ir žodžiu tarpdalykinėje komandoje.
  • Logiškai, kritiškai, kūrybiškai argumentuoti, apginti savo nuomonę; konstruktyviai spręsti problemas.
  • Prisitaikyti prie nuolatinių pokyčių profesinėje veikloje.
  • Savarankiškai studijuoti ir planuoti mokymosi procesą.
 

TARPTAUTINIŲ MAINŲ GALIMYBĖS

Austrija, Belgija, Čekija, Estija, Lenkija, Vokietija, Norvegija, Latvija, Italija.

TOLESNIŲ STUDIJŲ IR KARJEROS GALIMYBĖS

Lietuvių filologijos ir leidybos programos absolventai galės dirbti privačiame sektoriuje, užsiimti savarankiška veikla (pagal verslo liudijimą, individualios veiklos pažymėjimą ir pan.) arba kultūros, mokslo, švietimo ir viešosios komunikacijos įstaigose, leidyklose, laikraščių, žurnalų, televizijos, radijo, internetinės spaudos redakcijose, vertimų biuruose, kalbų mokyklose, kalbos konsultacijų ir kalbos analizės įstaigose, teismo ekspertizių centruose, muziejuose, teatruose, bibliotekose, turizmo ir kelionių agentūrose, rinkodaros ir rinkotyros, reklamos bei verslo konsultavimo paslaugas teikiančiose institucijose, psichologijos, logopedijos įstaigose, valstybinėse bei Europos Sąjungos institucijose ir kitose įmonėse, kurių veikloje būtini profesionalūs kalbėjimo, rašymo, tekstų kūrimo bei redagavimo įgūdžiai ir kvalifikuotos lietuvių kalbos, literatūros bei leidybos žinios. Absolventai taip pat galės tęsti studijas kalbotyros, literatūrologijos, kompiuterinės lingvistikos, literatūros ir spaudos, vertimo, žurnalistikos, viešosios komunikacijos, edukologijos, politologijos, teisės, socialinės antropologijos magistrantūros studijų programose Lietuvoje ir užsienyje.

PRAKTIKOS APIBŪDINIMAS

Bus dvi praktikos: leidybos ir redagavimo. Leidybos praktikos metu mokomasi kurti leidinio maketą, paruošti tekstą publikavimui, tvarkyti iliustracijas, retušuoti nuotraukas, parinkti tinkamą dizainą. Per redagavimo praktiką studentai įgyja daug praktinių žinių redaguodami tekstus, mokosi teorines kalbos kultūros žinias pritaikyti praktiškai, susipažįsta su kalbos redaktoriaus, techninio redaktoriaus, stilisto, korektoriaus darbo specifika, išmoksta naudotis elektroniniais redagavimo darbui reikalingais resursais ir priemonėmis.

BAIGIAMASIS DARBAS

Studijos baigiamos Lietuvių filologijos ir leidybos bakalauro baigiamuoju darbu.