Signataro S. Banaičio vardo stipendija įteikta istorijos doktorantui

1665

Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto istorijos studijų krypties doktorantui Gediminui Kasparavičiui buvo įteikta antroji Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės akto signataro Saliamono Banaičio vardinė 1000 EUR dydžio stipendija už „Lietuvos garlaivių bendrovės“ istorijos tyrinėjimus. Stipendiją įteikė jos steigėjai Sigitas ir Daiva Banaičiai bei VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

Saliamono Banaičio vardinė stipendija universitete buvo įsteigta 2016 m. jo vaikaičių, gyvenančių Kanadoje Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečio proga. Jos tikslas – remti ir skatinti gabiausius universiteto studentus atliekančius mokslinius tyrimus susietus su pirmosios nepriklausomos Lietuvos Respublikos (1918 m. – 1940 m.) asmenybėmis, įvykiais, procesais, organizacijomis, kurie vienaip ar kitaip yra susiję su akto signataro S. Banaičio veikla ir jo aplinka.

Pirmoji S. Banaičio vardo stipendija buvo įteikta 2016 m. Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto meno kuratorystės magistro studijų programos absolventei Neringai Krikščiūnaitei, kuri domėjosi ir tyrinėjo tarpukario Lietuvos menininkės Marijos Minginaitės (geriau žinomos slapyvardžiu Mary von Mingin) kūrybą.

Antrosios S. Banaičo vardo stipendijos laureatas, VDU istorijos doktorantas Gedminas Kasperavičius, rašantis disertaciją tema „Pramoninių kapitalistų socialinės grupės sandara ir raida Lietuvoje XIX a. II pusėje – XX a. pr.“, kurios vadovas yra doc. dr. S. Pivoras, domėjosi „Lietuvos garlaivių bendrove“ – pirmąja lietuviška laivininkystės kompanija, kurios tikslas buvo sukurti lietuvišką laivyną ir organizuoti upių bei jūrų transportą. Prie šios bendrovės steigimo ir jos valdymo buvo prisidėjęs pats S. Banaitis. Doktorantas surinktos medžiagos pagrindu ketina išleisti mokslinį straipsnį, taip pat dalį jos panaudoti savo disertacijoje.

Saliamono Banaitis (1866.07.15 – 1933.05.04) – Nepriklausomos Lietuvos visuomenės ir valstybės veikėjas, Lietuvos Tarybos narys, Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras, buvęs Vytauto Didžiojo universiteto studentas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus