Seminare aptars Lietuvos įvaizdį ir stereotipus

573

Lapkričio 21 d., trečiadienį, 11.30 val., Kauno Maironio universitetinėje gimnazijoje (Gimnazijos g. 3) seminarą „Europa kaip stereotipas: kas yra Lietuva?“ surengs dr. Andrea Griffante (VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas).

Stereotipai gali būti apibūdinami kaip priemonė, kurios dėka žmogus pažįsta pasaulį, apibrėžia savo tapatumą bei kitoniškumą. Stereotipams „kuriant“ tautas ir valstybes, jų atsiradimas toli gražu nėra vienareikšmiškas procesas, į jų formavimąsi, kitimą reaguoja persipynusių savo ir kitų žvilgsnių tinklas.

Seminare bus bandoma atskleisti, kaip prieš šimtmetį susikūrus Lietuvos nacionalinei valstybei, jos vardas Europoje ėmė būti siejamas su įvairiausiais stereotipais. Dr. A. Griffante aptars, kokie veiksniai sąveikavo kuriant Lietuvos įvaizdį už Lietuvos ribų, kokie vidiniai ir išoriniai faktoriai padarė jam įtaką.

Seminaras rengiamas ES finansuojamo projekto „EUIMAGE: New Nations – New National Stereotypes: Lessons from WWI to overcome national stereotypes in the EU” (Nr. 601922-CITIZ-1-2018-1-IT-CITIZ-REMEM) rėmuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.