SELL žaidynėse daugiausiai medalių iškovojo VDU studentai

301 1

Vienas didžiausių Baltijos šalių studentų sporto renginių – 39-osios SELL studentų žaidynės šiemet vyko Kaune, o taip pat ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) sporto centro erdvėse. Gegužės 16–19 d. vykusiame sporto renginyje dalyvavo virš 1300 studentų sportininkų iš 10 šalių (Latvijos, Lietuvos, Estijos, Suomijos, Belgijos, Vokietijos, Lenkijos, Italijos, Slovakijos ir Rumunijos) ir 36 aukštųjų mokyklų. VDU sportininkų laimikis išties įspūdingas – net 52 medaliai.

Per 120 VDU sportininkų varžėsi lengvosios atletikos, plaukimo, laipiojimo sporto, dziudo, badmintono, orientavimosi sporto, šachmatų, stalo teniso, tinklinio, paplūdimio tinklinio, krepšinio, 3×3 krepšinio ir mažojo futbolo (7×7) sporto šakose.

VDU Sporto centro salėje vyko badmintono turnyrai, buvo žaidžiami salės tinklinio finalai. VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre vyko krepšinio ir mažojo futbolo (7×7) žaidynės, varžėsi 3×3 krepšinio ir paplūdimio tinklinio komandos, o paskutinę žaidynių dieną vyko ir uždarymo ceremonija bei apdovanojimų įteikimas.

Badmintonas

Badmintono žaidynėse pasirodę VDU sportininkai džiaugėsi medalių gausa – vyrų vienete visas tris prizines vietas pelno VDU badmintono žaidėjai: Povilas Bartušis pelno bronzos medalį, Andrii Don laimi sidabrą, o Oleksandr Shmundiak iškovoja auksą. Moterų vienete auksą iškovojo taip pat VDU studentė – Anastasiia Prokopovych. Vyrų dvejete auksinę vietą užėmė jau ir vienetuose apdovanoti P. Bartušis ir O. Shmundiak, o bronza džiaugėsi Dovydo Razo ir Andrii Don dvejetas. Moterų dvejetuose pirmąją vietą užėmė ir aukso medalį pelnė VDU sportininkių pora Anastasiia Prokopovych ir Ieva Gaidė. Mišrių komandų rungtyje pirmoji vieta atiteko Oleksandr Shmundiak ir Anastasiia Prokopovych, antrieji liko Andrii Don ir Ieva Gaidė.

Dziudo

Dziudo sportininkai žaidynėse susišlavė net 7 aukso ir 3 sidabro medalius. Tarp moterų geriausiai pasirodė ir aukso medalius pelnė 57 kg svorio kategorijoje dalyvavusi Vaiga Čečytė, 70 kg svorio kategorijoje su varžovėmis susikovusi Aida Vasiliauskaitė ir 78+ kg svorio kategorijoje nugalėjusi Modesta Milašiūtė. Tarp vyrų geriausiai pasirodė 66 kg kategorijoje aukso medalį laimėjęs Audrius Dunauskas, 81 kg kategorijoje varžovus užnugaryje palikęs Kostas Butkus, 91 kg svorio kategorijoje medaliu pasipuošęs Augustas Šlyteris ir 100 kg svorio kategorijoje auksinę pergalę pelnęs Marijus Mitrochinas. Sidabrą 73 kg svorio kategorijoje iškovojo Vilnius Juonys, 91 kg svorio kategorijoje – Kiril Volkov, o 100 kg svorio kategorijoje – Žygimantas Šadeikis.

Krepšinis

Vaikinų krepšinio turnyre net dvi VDU komandos džiaugėsi sidabro ir bronzos medaliais: VDU-2 komanda, pusfinalyje rezultatu 111:101 įveikusi VDU-1 komandą, finale rezultatu 90:66 nusileido Klaipėdos universiteto komandai ir puošėsi sidabro medaliais, o VDU-1 komanda mažajame finale rezultatu 119:77 įveikė Mykolo Romerio universiteto komandą ir pelnė bronzos medalius.

3×3 krepšinis

3×3 krepšinio turnyre vaikinų komanda pusfinalyje neįveikė Vilniaus universiteto pirmosios komandos ir dabinosi bronzos medaliais, o 3×3 krepšinio merginų komanda pusfinalyje taip pat nusileido Lietuvos sveikatos mokslų universiteto antrajai komandai ir pelnė trečiąją vietą ir bronzos medalius.

Laipiojimo sportas

Sportinio laipiojimo rungtyje sidabras atiteko VDU sportininkei Ūlai Koroliovai, o trečiąją vietą ir bronzos medalį laimėjo Judita Sajauskaitė.

Lengvoji atletika

Lengvosios atletikos rungtyse VDU sportininkai „susišlavė“ taip pat nemažai laimėjimų – 5 aukso, 7 sidabro ir 1 bronzos medalį. Aukso medaliais džiaugėsi Eva Misiūnaitė, greičiausiai nubėgusi 100 m, Andra Tamašauskaitė, geriausiai pasirodžiusi 800 m estafetėje, Kristupas Seikauskas, greičiausias net dviejose rungtyse: 100 ir 200 m bėgime, bei disko metikė Sonata Rudytė. Sidabro medalius dalinosi Atėnė Šliževičiūtė ir Gintarė Tirevičiūtė šuolio į aukštį rungtyje, antrąją vietą pelnė ir Matas Vilinauskas 110 m barjerinio bėgimo rungtyje, Aistė Mižutavičiūtė trišuolyje, Andra Tamašauskaitė 1500 m bėgime, Robert Karagezian 100 m bėgimo rungtyje bei 4×100 m rungtyje sidabrą pelnę Matas Vilinauskas, Lukas Šermukšnis, Valerijus Bakhovkin ir Kristupas Seikauskas. Bronzos medalį disko metimo rungtyje pelnė VDU sportininkė Paulina Stuglytė.

Paplūdimio tinklinis

Paplūdimio tinklinio vyrų varžybose pirmąją vietą ir auksą, finale įveikę Vilniaus universiteto komandą, laimėjo VDU tinklininkų duetas Artūr Vincėlovič ir Arnas Rumševičius.

Plaukimas

Visi trys plaukimo varžybose dalyvavę VDU plaukikai pelnė medalius: Kajus Stankevičius džiaugėsi net 2 aukso medaliais (50 ir 100 m nugara), Povilas Strazdas aukso medalį pelnė 200 m kompleksiniame plaukime, o Tautvydas Sutkus bronzą pelnė 100 m plaukime laisvu stiliumi.

Stalo tenisas

Vaikinų stalo teniso turnyrą laimėjo ir auksinę pergalę pasiėmė Lukas Rimkus, trečiąją vietą pelnė Rimas Lesiv, merginų turnyre triumfavo ir savo žaidimu suspindėjo Vitalija Venckutė, o trečiąja vieta ir bronza džiaugėsi Kornelija Ščiglaitė. Komandinėse varžybose abi VDU komandos – merginos ir vaikinai – pelnė auksines pirmąsias vietas.

Šachmatai

VDU šachmatininkė Yaryna Ozhaiska pelnė sidabro medalį ir antrąją vietą individualiai, o visa VDU šachmatininkų komanda užėmė trečiąją komandinę vietą.

Tinklinis

Merginų salės tinklinio turnyrą laimėjo ir aukso medaliais dabinosi VDU tinklininkės, finale 2:0 nugalėjusios LSU merginų tinklinio komandą.

Tarp visų 36 SELL 2024 studentų žaidynėse dalyvavusių aukštųjų mokyklų VDU surinko daugiausia medalių. 10 daugiausia medalių surinkusių aukštųjų mokyklų galite matyti čia:

Aukštoji mokykla Aukso medaliai Sidabro medaliai Bronzos medaliai Iš viso
VDU 26 15 11 52
LSU 18 13 15 46
VU 13 19 11 43
LSMU 7 3 7 17
RTU 5 7 1 13
MRU 5 1 6 12
KTU 4 11 19 34
UL 3 6 6 15
Vilnius Tech 3 5 11 19
EASS 3 0 5 8

Visą SELL 2024 statistiką matyti galite čia.

Nuotraukos: Modesto Gailiūno, Lietuvos studentų sporto asociacija

Komentarai

ieva

saunuoliai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus