Renginyje „Verslumas nelygu verslui“ – moksleiviai iš visos Lietuvos

307

Balandžio 11 d., Vytauto Didžiojo universitete (VDU) tradicija tapęs renginys „Verslumas nelygu verslui“, kurį organizuoja Kauno Veršvų gimnazija, MINDED VDU bei VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas, jau trečius metus į Kauną pritraukė moksleivius iš įvairių Lietuvos miestų. Didelio susidomėjimo sulaukusiame renginyje, jo organizatoriai daug dėmesio skyrė renginio temos išpildymui, kaip pranešėjus pakviesdami skirtingų sričių atstovus, kurie su moksleiviais dalinosi praktiniais patarimais, įžvalgomis bei prognozėmis.

Šiemet renginyje dalyvavo UAB „Agrokoncernas“ komercijos direktorius Arnas Radzevičius, „Šešios trim“ įkūrėjas Mindaugas Šatkus, „Liu Patty“ desertinės įkūrėja, „gaLiu moteris“ savininkė Liucina Rimgailė ir buvęs LRT laidų vedėjas Ignas Andriukevičius. Išklausę pranešimus, moksleiviams ir juos atlydėjusiems mokytojams vyko verslumo kūrybinės dirbtuvės.

„Be I nebus DI“

A. Radzevičius, UAB „Agrokoncernas“ komercijos direktorius, su mokiniais dalijosi įžvalgomis apie dirbtinio intelekto galimybes, akcentuodamas pačio žmogaus intelekto galimybes. Pranešimo metu netrūko gausybės pavyzdžių, kaip dirbtinis intelektas prisideda prie visuomenės gerovės, kokios naujausios tendencijos yra žemės ūkyje, kad būtent ši verslo šaka yra viena sparčiausiai diegiančių inovacijas ir kaip tai veikia visą visuomenę. Pranešėjas akcentavo, jog šioje srityje yra labai svarbus jaunų ir progresyvių žmonių įsitraukimas ir bendradarbiavimas. Taip pat A. Radzevičius skatino mokinius veikti, kurti, siekti savo tikslų, domėtis technologijomis bei gebėti panaudoti DI galimybes.

„Jokio verslo, bet pinigų tai reikia“

Antrasis renginio pranešėjas M. Šatkus, „Šešios trim“ įkūrėjas, mokiniams pristatė savo asmeninę patirtį, kaip galima įveikti nesėkmes ir pradėti kurti gražias iniciatyvas, tokias kaip išbėgioti Lietuvos himno žodžius viso pasaulio įvairiose vietose. Ši iniciatyva susilaukė mokinių gausių plojimų ir palaikymo. Taip pat M. Šatkus atvirai pasidalino kokius sunkius etapus reikia praeiti siekiant įgyvendinti savo užsibrėžtus tikslus bei pažymėjo, kad nereikia visko daryti vienam, reikia drįsti paprašyti pagalbos ir, kad ne viskas seksis taip gerai, kaip planavai, tačiau sunkiu darbu ir užsispyrimu viskas visada yra įmanoma.

„Geros savijautos pradžia – tai suvokimas, kad savimi privaloma rūpintis“

Stengdamiesi pasiekti visus savo tikslus, dažnai pasimetame, pervargstame, klystame. Čia savo patirtimi ir pozityviu požiūriu su visais dalyviais, apie laiko planavimą, nebijojimą klysti, bandyti dalijosi L. Rimgailė, „Liu Patty“ desertinės įkūrėja, „gaLiu moteris“ savininkė, knygų autorė bei komunikacijos specialistė. L. Rimgailė pasakojo, kaip kažkada dirbo neskaičiuodama laiko tam, kad pasiektų savo tikslus. Mokiniams ji patarė išnaudoti savo jaunatvišką maksimalizmą, domėtis tuo, kas vyksta pasaulyje, pabendrauti su kuo daugiau žmonių, aplankyti kuo daugiau vietovių ir tiesiog išnaudoti visas galimybes. Taip pat pranešėja akcentavo, kad jai labai svarbūs ją supantys žmonės, jos komanda, kad tai yra ašis aplink kurią viskas sukasi. Nors sėkmės formulė kiekvienam yra skirtinga, bet pranešėja atkreipė dėmesį būtent į geros savijautos puoselėjimą, į laiko planavimą, į ryšį su savimi ir kitais.

„Verslus ne verslininkas Ignas“

I. Adriukevičius, buvęs LRT vedėjas, įvairių renginių vedėjas bei kaip pats prisistatė „Afrikos mylėtojas“ su mokiniais dalinosi savo gyvenimo pasirinkimais ir labai aiškiai išdėstė, kad kiekvienas jo pasirinkimas turėjo iš to sekančias pasekmes tolimesnėje jo karjeroje ir asmeniniame gyvenime. I. Andriukevičius papasakojo mokiniams apie pačius keisčiausius, taip pat tiek mažiau svarbius, tiek pačius atsakingiausius savo darbus. Vienas netikėčiausių jo gyvenimo sprendimų buvo išvykti vieneriems metams pagyventi Afrikoje. Apie ten įgytą patirtį ir parsivežtą kitokį pasaulio suvokimą, pranešėjas pasidalino ir su renginio dalyviais.

Viso renginio metu, tiek pranešėjų sesijoje, tiek ir kūrybinių dirbtuvių veiklose netrūko gerų emocijų, šiltų žvilgsnių, kūrybiškumo, aktyvaus veiksmo ir verslumo kompetencijų ugdymo. Renginio organizatoriai dėkoja visiems dalyviams, susirunkusiems ir iš tolimiausių Lietuvos miestų. Taip pat dėkojame rėmėjams: MB „Nevėžis“, AB „Volfas Engelman“, UAB „Gudobelė“.