QS dalykiniame reitinge – VDU sėkmė trečius metus iš eilės
Naujausiame pasaulio universitetų dalykiniame reitinge „QS World University Rankings by Subject 2023“ jau trečius metus iš eilės sėkmingus rezultatus demonstruoja Vytauto Didžiojo universitetas (VDU). Kaip ir praėjusiais metais, universitetas užėmė 50–100 vietą pasaulyje atlikimo meno srityje ir 300–350 vietą žemės ūkio ir miškininkystės srityje.
Šiame reitinge geriausi pasaulio universitetai įvertinami pagal atskiras dalykų sritis. Iš viso QS reitinge buvo įvertintos 33 dalykų sritys, kuriose VDU vykdo mokslo ir studijų veiklas. Daugumai šių sričių universitete buvo skirtas daugiau nei 40 taškų siekiantis įvertinimas. Aukščiausių įvertinimų sulaukė VDU veikla atlikimo meno (61,2 tšk.), aplinkotyros (57,1 tšk.), edukologijos (53,0 tšk.), šiuolaikinių kalbų (53,0 tšk.), geografijos (52,8 tšk.), žemės ūkio ir miškininkystės (52,3 tšk.), teisės (50,8 tšk.), politikos ir tarptautinių studijų (50,0 tšk.) ir kitose srityse.
„Matydami „QS World University Rankings“ vertinimą, turime pirmiausia padėkoti mūsų akademinei ir neakademinei bendruomenei už kasdieninį kruopštų darbą, kuris leidžia pasiekti gerų rezultatų, o svarbiausia ir juos išlaikyti. Tuo pačiu galime pasidžiaugti, jog plati aprėptis aukščiausiai įvertintų sričių patvirtina, kad VDU sėkmė slypi mūsų puoselėjamoje įvairovėje“, – teigia VDU Komunikacijos prorektorė doc. dr. Vilma Bijeikienė.
Dalykiniame QS reitinge universitetai šiemet buvo įvertinti 54 siaurose dalykų srityse ir penkiose plačiose dalykų kategorijose: meno ir humanitarinių mokslų, inžinerijos ir technologijų, gyvybės mokslų ir medicinos, gamtos mokslų bei socialinių mokslų ir vadybos. Kiekvienos srities reitingo vertinimą sudarė penki kriterijai: akademinė reputacija, citavimas, darbdavių reputacija, h-indeksas ir Tarptautinio mokslo tinklo (IRN) indeksas.
Akademinė reputacija buvo apskaičiuota pagal apklausą, kurioje nuomonę apie universitetų darbą konkrečioje srityje išsakė 151 tūkst. akademikų iš viso pasaulio. Darbdavių reputacija taip pat rėmėsi apklausa – joje dalyvavo daugiau nei 99 tūkst. darbdavių iš įvairių sektorių. Citavimo kriterijus nustatė, kiek vidutiniškai kartų cituojamos universitete skelbiamos publikacijos. H-indeksas vertino institucijos mokslo lygį pagal dažniausiai pacituotų mokslo darbų cituojamumą kitose publikacijose. Paskutinis kriterijus, IRN indeksas, vertino mokslinio bendradarbiavimo efektyvumą.
Iš viso šių metų dalykiniame reitinge buvo įvertinta beveik 1,6 tūkst. institucijų iš viso pasaulio. Daugiausia reitinge vertintų institucijų, 222, yra Jungtinėse Amerikos Valstijose, 106 – Jungtinėje Karalystėje, 99 – Kinijoje, 73 – Prancūzijoje, 66 – Indijoje, 60 – Vokietijoje.