Prezidentūroje – sveikinimai ugdymo krypties mokslų studentams

Spalio 5 d. trečius metus iš eilės Tarptautinės mokytojų dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija drauge su partneriais: Vytauto Didžiojo universitetu (VDU), Vilniaus universitetu, Vilniaus kolegija organizavo susitikimą, skirtą būsimiems mokytojams ir jų dėstytojams. Susitikimas vyko Prezidentūros rūmų Kolonų salėje.

Šventinį  renginį pradėjo ir sveikinimo žodžius tarė Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos patarėja Jolanta Urbanovič, Vilniaus kolegijos direktorė Žymantė Jankauskienė. Sveikinimo kalbose buvo akcentuota mokytojo profesijos pasirinkimas,  pedagogo darbo misija ir prasmė.

Renginį moderavo VDU Švietimo akademijos ikimokyklinės ir priešmokyklinės pedagogikos IV kurso studentė,  VDU Mažųjų akademijos pedagogė Vestina Navickaitė.  Šventiniame susitikime dalyvavo VDU Švietimo akademijos kanclerio pavaduotoja doc. dr. Ilona Tandzegolskienė-Bielaglovė, Mokomojo dalyko pedagogikos bakalauro programos vadovė doc. dr. Vaida Jurgilė, VDU Švietimo akademijos studentai, būsimi mokytojai.

Šiemet prisijungė naujas renginio partneris – Lietuvos autizmo asociacija ,,Lietaus vaikai“, tad renginys vyko  neįprastu formatu – renginio svečiai turėjo galimybę dalyvauti forumo teatro trupės „4 Rooms“  spektaklyje „Švietimo šventės ir kasdiena“. Spektaklyje paliesta autizmo sutrikimo tema.

Forumo teatras – tai gerai žinomas pasaulyje, vis dar naujas Lietuvoje būdas suprasti ir aptarti auditorijai svarbias temas. Žiūrovas šiame teatre yra aktyvus dalyvis, ne pasyvus stebėtojas. Scenarijus visuomet remiasi konkretaus kolektyvo ar auditorijos aktualijomis. Visada kalbama apie vertybes: žmogiškieji santykiai, buvimo kartu svarba, būtinybė priimti sprendimus ir prisiimti atsakomybę už galimus padarinius. Veiksmas scenoje stabdomas keletą kartų, kad aktoriai tiesiogiai bendrautų su žiūrovais ir gautų pasiūlymų scenarijaus vystymui. Taip žiūrovai tampa dramos vystytojais.

Martyno Musteikio nuotraukos

Daugiau renginio akimirkų