Prasidėjo nominantų teikimas Prezidento Valdo Adamkaus Premijai

143

Sausio 14 dieną prasideda nominacijų teikimo laikas Prezidento Valdo Adamkaus premijai gauti. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus ir Danos Gedvilienės Fondo premija bus įteikta už visuomenės dėmesio ir pagarbos vertus pasiekimus bei pastangas apsaugoti ir atstatyti gamtinę aplinką Lietuvoje ir kaimynystėje bei užtikrinti išteklių tvarumą.

„Premijai kviečiame teikti nominacijas už mokslinius tyrimus ar išradimus, dėmesį į aplinkosaugos problemas atkreipiančias pilietines asmenų ar organizacijų veiklas. Taip pat laukiami teikimai atliepiantys politikos sprendimus ar verslo iniciatyvos, siekiančios sukurti tvaresnį vystymąsi ir švaresnę ateitį išrasdami arba pritaikydami pažangiausius sprendimus“, – pasakoja Prezidentinės bibliotekos-muziejaus direktorius Arūnas Antanaitis. Nominacijos Prezidento Valdo Adamkaus Premijai (5 tūkst. eurų) gauti yra priimamos nuo šių metų sausio 14 d. iki kovo 21 d.

Premijos nugalėtojas bus paskelbtas Tarptautinę motinos žemės dieną – balandžio 22 d., o iškilmingas Premijos įteikimas vyks birželio 4 d. – Tarptautinės aplinkos apsaugos dienos išvakarėse – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode.

Pernai metais atnaujintos Prezidento Valdo Adamkaus Premijos laureatu tapo dokumentinio filmo „Sengirė“ režisierius Mindaugas Survila,  atkreipęs plačiosios visuomenės dėmesį į neeksploatuojamų miškų išsaugojimo būtinybę.

V. Adamkus įteikia apdovanojimą M. Survilai. (J. Petronio nuotrauka)

Premijos steigėjai – Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus ir Danos Gedvilienės fondas. Fondo valdytojas Gabrielius Gedvila yra Prezidento Valdos Adamkaus jaunystės draugas. Jo velionė žmona Dana buvo aistringa aplinkosaugos gerbėja. Po jos mirties šeima nutarė įsteigti fondą ir jos sukauptas lėšas skirti Lietuvos aplinkosaugos gerinimui.

Dana Gedvila (Gedvilų šeimos archyvo nuotr.)

Prezidentas Valdas Adamkus, iki 1997 m. buvo JAV Aplinkos apsaugos agentūros Didžiųjų ežerų regiono vadovas. 17 metų buvo šio regiono vadovas, iš viso joje pradirbo 26 metus. 1992 – 2005 metais buvo teikiama paties V. Adamkaus inicijuota aplinkosaugos premija, kuria buvo siekiama prisidėti prie aplinkosaugos plėtros Lietuvoje. 2021 metais atkurta premija remiasi Jungtinių Tautų „Žemės čempionų“ (UN The Champions of the Earth) formatu.

1968 m. V. Adamkaus rinkimų štabo Spaudos komitetas. Pirmoje eilėje per vidurį sėdi V. Adamkus, jam iš dešinės – D. Gedvilienė, G. Gedvila sėdi pirmas iš dešinės (Gedvilų šeimos archyvo nuotr.)

Apie kategorijas, kuriose galima teikti nominantus ir visą kitą informaciją galima pasiskaityti čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus