Pažintis su skirtingomis kultūromis intensyvioje „Erasmus“ programoje

398

Balandžio 8–12 d. Vytauto Didžiojo universitete (VDU) šurmuliavo užsienio studentai – čia jie dalyvavo mišrioje intensyvioje „Erasmus“ programoje (BIP), kurią organizavo Europos universitetų aljansas „Transform4Europe“ ir VDU Užsienio kalbų institutas.

Programa kvietė bakalauro studentus iš Bulgarijos, Ispanijos, Lietuvos ir  Slovėnijos susipažinti su skirtingomis kultūromis, įgyti tarpkultūrinės komunikacijos įgūdžių, praktinės tyrimų patirties ir geriau suprasti kalbų vartoseną bei kultūrines normas.

Programa iš viso truko vienuolika dienų: ją sudarė nuotolinė ir kontaktinė dalis, buvo skirta po 4 ECTS kreditus. Per šešias dienas, nuotolines paskaitas skaitė programoje dalyvaujančių universitetų – VDU, Primorskos, Sofijos ir Alikantės – dėstytojai. Paskaitos buvo skirtos įvairioms temoms – apie skaitmeninius įrankius akademiniam rašymui, tarpkultūrinių kompetencijų lavinimą, daugiakalbystę ir kt. Kontaktinė programos dalis – penkios dienos Lietuvoje, kurių metų studentai dirbo tarptautinėse grupėse, ruošdami pranešimus pasirinkta tema. Programos dalyviai taip pat dalyvavo ekskursijose po VDU, Kauną, keliavo į Trakus ir Vilnių bei mokėsi rišti šiaudinius sodus Vilkijoje, J.ir A. Juškų muziejuje.

„Aplankyti Lietuvą buvo išties puiki patirtis, nes nedaug žinojome apie jos kultūrą. Buvo nuostabu susipažinti ir atrasti ryšį su visais šiais žmonėmis, nes mus sieja daugybė dalykų. Niekuomet nebūtume susipažinę, jei ne ši programa“, – įspūdžiais dalinosi viena iš programos dalyvių Mina, studijuojanti viename iš „Transform4Europe“ partnerinių aukštųjų mokyklų – Primorskos universitete Slovėnijoje.

Mišrioje intensyvioje „Erasmus“ programoje šįkart sudalyvavo apie 30 studentų. Jie tikino, kad programa buvo įdomi ir suteikė galimybę užmegzti naujas pažintis, gerą įspūdį paliko ir Vytauto Didžiojo universitetas. „Šis universitetas yra labai modernus, labai gerai organizuotas ir gražus, man labai patinka. Pasirinkau šią programą, nes niekada nebuvau Lietuvoje ir galėjau daug sužinoti apie jos kultūrą, bet taip pat ir kitų šalių, kurių studentai ir dėstytojai irgi dalyvauja šioje programoje“, – pabrėžė kita Primorskos universiteto studentė Liza.

Programoje studentai tyrinėjo įvairius kalbos ir kultūros aspektus, tokius kaip lingvistinis kraštovaizdis, populiariosios kultūros kalbos, etiketas, švietimo ir socialinių tinklų kalbos. Šias temas dalyviai tyrinėjo savo kultūrų rėmuose ir, dirbdami daugiakultūrėse grupėse, lygino savo atradimus vieni su kitais. Programos pabaigoje vyko jungtinė konferencija, kurios metu studentai pristatė savo tyrimų išvadas.