P. Vaitiekūno ir Ukrainos keramikų aukcione parduoti visi darbai

473

Gegužės 19 d. Vilniaus rotušėje VDU Andrejaus Sacharovo demokratijos plėtros tyrimų centras organizavo buvusio užsienio reikalų ministro, diplomato ir signataro Petro Vaitiekūno paveikslų ir Ukrainos keramikų sukurtų simbolinių plytų aukcioną, siekiant surinkti lėšų psichologinės pagalbos ukrainiečiams teikimui. Aukcione, kurį vedė Nyderlandų karalystės ambasadorius Lietuvoje Jack Twiss Quarles van Ufford, buvo parduoti visi aukcionui atrinkti darbai ir dar kiti buvę ekspozicijose.

Atvirame aukcione buvo parduodami penki Petro Vaitiekūno paveikslai „Ten mūsų laukia III“, „Tėvas ir du jo sūnus“, „Tėvas ir trys jo sūnūs“, „Jaunas žydas, žiūrintis į žvaigždes“ ir „Paskutinė vakarienė“. Kitus paveikslus buvo galima  įsigyti tyliajame aukcione, kai susidomėję galėjo ant lapelio užrašyti savo siūlomą kainą. Visi Petro Vaitiekūno paveikslai porą savaičių buvo eksponuojami parodoje „Maler“.

Kartu su Kultūrinių iniciatyvų grupe „Kvadratas“ Vilniaus rotušėje buvo rengiama ir Ukrainos keramikų paroda „Plyta po plytos“, simboliškai pažyminti plytų, reikalingų Ukrainos atstatymui po karo, temą. Aukcionui buvo atrinkti 5 kūriniai, kuriuos sukūrė Alina Okara, Liubov Jakimenko, Nadia Nečkina, Oleksandr Stelmošenko, Olena Leščenko. Visi jie sulaukė aukciono dalyvių dėmesio ir jau surado savininkus.

„Aukcionas buvo labai sėkmingas, pardavėme viską, kas buvo atrinkta, ir dar buvo žmonių, įsigijusių meno kūrinių tyliojo aukciono būdu. Iš viso surinkome per 10 tūkst. eurų. Taip pat surinkome lėšų ir paramos koncerte, kuriame pasirodė Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO ir pianistas iš Ukrainos Aleksėjus Botvinovas. Esame labai laimingi ir dėkingi žmonėms, kurie prisidėjo. Šių metų pabaigoje arba kitais metais ketiname organizuoti dar vieną aukcioną, kuriame bus parduodami kiti Petro Vaitiekūno paveikslai ir keramikų iš Ukrainos sukurtos dekoratyviosios plytos“, – sako VDU Andrejaus Sacharovo demokratijos plėtros tyrimų centro direktorius prof. Robert van Voren.

Aukcionas buvo vienas iš Nobelio taikos premijos laureato Andrejaus Sacharovo gimimo metinėms skirto ciklo renginių. Jo ir koncerto metu surinkti pinigai bus panaudoti psichologinės pagalbos ukrainiečiams, kurie atvyko į Lietuvą, ir tiems, kurie liko savo šalyje, teikimui. Lėšos bus skirtos savipagalbos programai „Samopomoč“, kuri nuotoliniu būdu teikia patarimus Ukrainoje gyvenantiems žmonėms, kaip tvarkytis su karo sukeltomis traumomis, ir jau sulaukė didelio pasisekimo. Kita dalis lėšų bus skirta Vilniuje įkurtam krizių centrui, teikiančiam psichologinę pagalbą pabėgėliams iš Ukrainos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus