Nuo absolventų iki studentų: „VDU – platforma pasauliui atrasti“

Lapkričio 10 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Absolventų dienos metu jau tradicine tapusioje diskusijoje „VDU absolventų iš viso pasaulio patirtys: kaip išlikti atspariems ir neprarasti optimizmo?“ skambėjo vertingos VDU tarptautinių absolventų patirtys ir buvo aptartos dvi pagrindinės temos: užsienio absolventų įsiliejimas į Lietuvos darbo rinką po studijų baigimo ir akademinės karjeros galimybės.

Politikos mokslų ir diplomatijos magistrantūros studijų programos (2015-2017 m.) absolventė Nargiz Hajiyeva iš Azerbaidžano savo pranešime daugiausia dėmesio skyrė patarimams, kaip kurti sėkmingą mokslininko karjerą. Ji pabrėžė, kad dabartiniams studentams svarbu įgyti praktinės mokslinių tyrimų patirties dalyvaujant stažuotėse, konferencijose, praktiniuose užsiėmimuose ir seminaruose, siekiant užmegzti ryšius su kolegomis mokslininkais ir ekspertais. Ji taip pat paskatino studentus ieškoti mentorių, kurie teiktų patarimus ir paramą per visą mokslinio darbo karjerą, ir pabrėžė, kad svarbu reguliariai atnaujinti savo gyvenimo aprašymą. Daugiau įžvalgų skaitykite čia.

Politikos mokslų ir diplomatijos magistrantūros programos absolventė Hanna Rusinava (2018-2020 m.) iš Baltarusijos dosniai dalijosi vertingais patarimais, kurie nulėmė jos sėkmingą karjeros vystymąsi. Ji pabrėžė tris būtinus klestinčios karjeros elementus: išlaikyti motyvaciją, semtis įkvėpimo iš įvairių šaltinių ir turėti palaikymo sistemą – kolegų, mentorių ar draugų.

Rinkodaros ir tarptautinės prekybos magistrantūros studijų programos absolventas Hüseyin Ograk iš Turkijos (2017-2019 m.) skaitė pranešimą „Užsienio absolventų įsiliejimas į Lietuvos darbo rinką po studijų baigimo“. Jis pabrėžė LinkedIn naudojimo efektyvumą, studentų profesinių profilių ir matomumo skaitmeninėje erdvėje svarbą bei profesionalumo išlaikymo reikšmę. Pasak absolvento, įmonės vertybių ir darbo kultūros supratimas bei prisiderinimas gali turėti didelės įtakos įsidarbinimo perspektyvoms. Visus patarimus rasite čia.

Maka Berulava iš Sakartvelo VDU baigė Tarptautinės politikos ir vystymo bakalauro studijas (2019-2023 m.). Savo pranešimu M. Berulava siekė įgalinti dabartinius studentus, rekomenduodama efektyviai išnaudoti studijų laiką ir pasinaudoti visomis galimybėmis: išbandyti savanorystę ir taip tobulinti savo įgūdžius bei kurti tvirtą bendraminčių tinklą, įgyti praktinės patirties stažuotėse, apsvarstyti galimybę dalyvauti „Erasmus“ mainų programose, investuoti laiką į naujos kalbos mokymąsi ir sutelkti dėmesį į užduočių ir egzaminų atlikimo kokybę. Anot jos, „Vytauto Didžiojo universitetas – tai platforma pasauliui atrasti!“ Belieka tik sutikti su šiuo teiginiu. Daugiau informacijos.

VDU mainų studentės iš Kazachstano Anastassiya Tyutyunnik, šiuo metu jau trečius metus studijuojančios užsienio kalbų mokytojos specialybę (anglų ir vokiečių k.) įspūdžiai apie šį renginį:  „Man tai buvo labai įžvalgu, pranešėjai kalbėjo apie įvairius darbo (arba, tiksliau sakant, profesinio kelio) paieškos aspektus. Buvo labai džiugu girdėti, kad per visas nesėkmes, su kuriomis susidūrė pranešėjai(-os), jie(-os) pasiekė savo tikslus. Tai sustiprino mano tikėjimą savo sėkme“.